Her gün ton balığı yemek zehirler mi?

Berk Chelik

Hectopat
Merhaba 7 aydır vücut geliştirme ile uğraşıyorum ve protein ihtiyacını karşılamakta zorlanıyorum. Her gün tavuk mutlaka yiyorum ama sadece o yeterli olmuyor, konserve ton balığı yiyorum akşam yemeğinde. Her gün olmasa bile haftada 5 gün falan yiyorum. Zehirlenme ihtimalim var mı?

Haftada 5 gün fazla. Ton balığı fazla ağır metal içeriyor ve alerjik reaksiyon riski de var ben 1-2 kere hastanelik olmuştum o da serum takıyorlar 10 dakikaya çıkıyorsun. Haftada 3-4 güne düşür vücut şimdi tolere etse de ileride edemeyebilir.

Haftada 5 gün fazla. Ton balığı fazla ağır metal içeriyor ve alerjik reaksiyon riski de var ben 1-2 kere hastanelik olmuştum o da serum takıyorlar 10 dakikaya çıkıyorsun. Haftada 3-4 güne düşür vücut şimdi tolere etse de ileride edemeyebilir.
Anladım hocam teşekkürler, daha az önce yediydim umarım başıma bir şey gelmez.

Anladım hocam teşekkürler, daha az önce yediydim umarım başıma bir şey gelmez.

Gelecek olsaydı yedikten sonra ilk yarım saatte hissederdin. Protein alabileceğin çok fazla besin var, protein tozu da bir alternatif. Ton balığı ve fıstık ezmesi alerjen olduğu için gün aralıklarıyla ve kararında tüketilmesi taraftarıyım. Kırmızı et ve tavuk etinde sıkıntı yok güzel pişirirsen.

Hocam o şeyi her gün yemeyi nasıl başarıyorsunuz :D Bence 2 ölçek protein tozu + günde 400 gr tavuk + 6 yumurta gayet yeterli protein ihtiyacı için. Pirinç de eklenebilir. Zehirleyeceğini düşünmüyorum ama çok sağlıklı gelmiyor bana.

Dip balıklarının bu kadar sık tüketilmesi sağlıklı değil. Fazla ağır metal tutuyorlar yüzey balıklarına kıyasla. İki konserve ton balığına vereceğin paraya pazardan bir dondurulmuş Norveç uskumrusu al, çözdür sonra fırınla ye. Zaten yağlı balık, çok güzel olur fırında.

Hocam o şeyi her gün yemeyi nasıl başarıyorsunuz :D Bence 2 ölçek protein tozu + günde 400 gr tavuk + 6 yumurta gayet yeterli protein ihtiyacı için. Pirinç de eklenebilir. Zehirleyeceğini düşünmüyorum ama çok sağlıklı gelmiyor bana.
Yumurtaya alerjim var yiyemiyorum, tavuk yemekten de bıktım artık midem zor alıyor.

Protein tozu kullanın günlük 1 ölçek o da destek olur. Ton balığından daha ucuza gelir muhtemelen. Kahvaltıda da hindi füme ve lor peyniri yiyebilirsiniz ikisininde protein oranı yüksek yağ oranı düşük

Yeni konular

Geri
Yukarı