Hiçbir şey düşünmemek için ne düşünmeliyiz?

Yer
Adana
Daha fazla  
Evet, zihnimizin tamamen boş olması için ne düşünmeliyiz? Bir şey düşünmemeye çalışsak bile yine aklımızı çelip başka şeyler düşünüyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kitap oku, müzik dinle, meditasyon yap... Aklıma ilk gelenler bunlar. Kısaca bir şeyler yapmak yorucu düşünme döngülerini kırmaya yardımcı olabilir.

Bir diğer yol da yazarak düşünmek. Düşüncelerinin kontrolünü ele almak için iyi bir fikir olabilir.

Aşağıdaki video size hiçlik ve hiçbir şey ile ilgili bakış açınızı kesinlikle genişletecek veya durum göre değiştirecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet, zihnimizin tamamen boş olması için ne düşünmeliyiz? Bir şey düşünmemeye çalışsak bile yine aklımızı çelip başka şeyler düşünüyoruz.

Hiçbir şey düşünmemeye çalışırken bile hiçbir şey düşünmemeyi düşünüyoruz. O yüzden hiçbir şey düşünmemek için bilinçsiz olmak gerekir zira bilinçli olduğumuz her an sürekli düşünme halinde oluruz ve bunu engelleyemeyiz.

Düzeltme yapayım "hiçbir"kelimesini kullandığın için soru kendi içinde mantık hatası barındırıyor çünkü hiçbir şey düşünmemek için birşeyler düşündüğün zaman sonuçta düşünmüş oluyorsun bu soruyu belkide bu şekilde sormanın amacı beyin fırtınası yaptırmak olabilir ki eğer amacın buysa sorun yok

Uykuya dalmakta sorun yaşıyorum, hiçbir şey düşünmek istemediğimden dolayı böyle bir konu açtım. Yatakta yastığımı yumruklayarak uyuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı