Çözüldü High Definition Audio nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
High Definition Audio nedir? Kendi kulaklık sürücüm çalışıyor ama High Definition Audio geçince çalışmıyor. Aygıt Yöneticisi'nde gördüm, neyin driveri bu? Kulaklığım ile uyumlu mu, lazım mı? Aygıt Yöneticisi'nden kaldırdım, bir şeye yaramıyor diye.

Kulaklık: Rampage RM-K1 Pulsar 7.1.

Hoparlörünüzün sürücüsü oluyor genelde, Realtek High Definition Audio diye geçer.

Ekleme: Dahili mobo ses kartlarındaki çipler için kullanılan bir sürücü bu arada.

Hoparlörünüzün sürücüsü oluyor genelde, Realtek High Definition Audio diye geçer.

Sadece High Definition Audio diyor. Hoparlör kullanıyordum eskiden onun sürücüsü sanırım. Kaldırdım, geri yüklemeye gerek yok değil mi?
Ekleme: Dahili mobo ses kartlarındaki çipler için kullanılan bir sürücü bu arada.

Tekrardan kurmama gerek var mı, kulaklık destekliyor mu bunu?

Sadece High Definition Audio diyor. Hoparlör kullanıyordum eskiden onun sürücüsü sanırım. Kaldırdım, geri yüklemeye gerek yok değil mi?
Kaldırmayın, Realtek sürücüsü oluyor o, anakartınızdaki varsayılan ses çipinden en yüksek verimi almak için gerekli.
Tekrardan kurmama gerek var mı, kulaklık destekliyor mu bunu?
Kurmanızı öneririm, donanım kimliğinizi paylaşırsanız uygun ve güncel sürücü için göz atarım. Ayrıca anakart üreticinizin sitesinden anakartınızın güncel Realtek sürücüsünü edinebilirsiniz.

Kaldırmayın, Realtek sürücüsü oluyor O, anakartınızdaki varsayılan ses çipinden en yüksek verimi almak için gerekli.

Kurmanızı öneririm, donanım kimliğinizi paylaşırsanız uygun ve güncel sürücü için göz atarım. Ayrıca anakart üreticinizin sitesinden anakartınızın güncel Realtek sürücüsünü edinebilirsiniz.

Hangi aygıtın donanım kimliğini paylaşayim? Ben, sürücü yazılımını silmedim sadece kaldırdım, Aygıt Yöneticisi'nde donanım değişiklerini tara desem gelir sanırım geri.

@Dutchman Evet, geri geldi. Donanım değişikliğini tara dedim.

1651351266967.png

1651351478022.png

1651351510999.png

Bunlardan birden fazla olması normal mi? Ayrıca, 2020 sürücü diyor, sanırım güncel.

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10DE&DEV_0014&SUBSYS_10DE0101&REV_1001

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10DE&DEV_0014&SUBSYS_10DE0101

Son düzenleme:
Değişiklik taraması ile geldiyse sorun yok, sistem tepsisinde Realtek HD yöneticisi görünüyor mu?

Hayır, öyle bir uygulama falan yok. Sadece arka planda Mem Reduct çalışıyor. Biraz araştırdım, birkaç tanesi NVIDIA'nın sondaki olanda Realtek. Ne yapacağımı anlamadım, öyle kalsın bence. Sorun olur mu?

Geri
Yukarı