Elektronik High Power Super GD+ 1050W 5429 TL

Bendeki mi sorunlu yoksa bu model mi böyle bilmiyorum. Ama bu model böyle ise kesinlikle önermiyorum. Koşarak kaçın.

Fan sesi o kadar yüksek ki anlatamam. 850W modelini kullanıyorum RTX 3080 + R5 5500 ile. 280-320+30-50W yükte fan full hızda çalışıyor. O kadar ses yapıyor ki 4 tane 140mm fan, 3 fanlı RTX 3080 ve stok AMD soğutucusunu bastırıyor. Kulakliktan bile inanılmaz ses geliyor.

Bendeki mi sorunlu yoksa bu model mi böyle bilmiyorum. Ama bu model böyle ise kesinlikle önermiyorum. Koşarak kaçın.

Fan sesi o kadar yüksek ki anlatamam. 850W modelini kullanıyorum RTX 3080 + R5 5500 ile. 280-320+30-50W yükte fan full hızda çalışıyor. O kadar ses yapıyor ki 4 tane 140mm fan, 3 fanlı RTX 3080 ve stok AMD soğutucusunu bastırıyor. Kulakliktan bile inanılmaz ses geliyor.

Unlucky denk gelmiş herhalde özellikle ses şikayetinden yakınan pek insan görmedim bu modelde. Keşke iade etseydiniz.

Unlucky denk gelmiş herhalde özellikle ses şikayetinden yakınan pek insan görmedim bu modelde. Keşke iade etseydiniz.
İade değişim şansım yok. Buna bir çözüm bulamam değil mi?

Konu dışı kirletmeyeyim. Ayrı bir konu açip etiketlesem yardımci olabilir misiniz yoksa yapabileceğim bir şey yok mu?

Fan sorunu vardır, sık yaşanan bir olay. Şans işi oluyor bunlar bende de gemi motoru gibi çalışan bir PSU vardı eskiden, yıllar içerisinde içi tozlandıkça iyice kazan dairesine dönmüştü sesi.

Şu anda kullandığım PSU ise 3 seneyi devirdi, sıfır RPM özelliğini hiç kullanmamış olmama rağmen ilk günkü sessizlikte. Kötü fanlı denk geldi mi geliyor anlayacağın, değiştirmek lazım fanını.

İade değişim şansım yok. Buna bir çözüm bulamam değil mi?

Konu dışı kirletmeyeyim. Ayrı bir konu açip etiketlesem yardımci olabilir misiniz yoksa yapabileceğim bir şey yok mu?

Pek bir şey yok gibi. Zaten içini açmayın, direkt garantisi gider.

Pek bir şey yok gibi. Zaten içini açmayın, direkt garantisi gider.
Garanti yok hocam. İçini açabilirim yani. Açıldığinda çözeceğimi bilsem bir saniye durmayacağım zaten. Sorunun fandan olduğunu düşünmüyorum çünkü. Fan 140mm. Dolayisiyla son devirde ses yapar normal. Sıkıntı, düşük yükte dahi aşıri yüksek RPM'e çıkarması. Sanki 700W + yaz sıcagında kullanıyormuşum gibi devamlı son yükte.

Yoksa fandan bad bearing sesi, tıklama VB. sorunlar almıyorum.

Garanti yok hocam. İçini açabilirim yani. Açıldığinda çözeceğimi bilsem bir saniye durmayacağım zaten. Sorunun fandan olduğunu düşünmüyorum çünkü. Fan 140mm. Dolayisiyla son devirde ses yapar normal. Sıkıntı, düşük yükte dahi aşıri yüksek RPM'e çıkarması. Sanki 700W + yaz sıcagında kullanıyormuşum gibi devamlı son yükte.

Yoksa fandan bad bearing sesi, tıklama VB. sorunlar almıyorum.

O zaman Fan controller'ında bir problem olabilir. O konuda da sizin yapabileceğiniz bir şey yok.

Geri
Yukarı