OpenCore High Sierra HD5450 nasıl tanıtılır?

Emie

Hectopat
Makaleler
1
Native destekli sanıyordum ancak kendiliğinden tanınmadı. Çözünürlük düşük, büyük animasyonlarda flicker oluyor ancak küçük animasyonlar akıcı. Ne yapmam gerek?

HP Compaq Elite 8300 SFF
Intel i5-3470
AMD Radeon HD 5450 & HD Graphics 2500
Realtek ALC221
Intel 82579LM Ethernet

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman Clover ile Inject ATI işaretleyip ID girerek tanıtabilirsiniz ya da direkt High Sierra yerine Catalina kurup Legacy Video Patch'i uygulayabilirsiniz.
Catalina yaması:

Son düzenleme:
O zaman Clover ile Inject ATI işaretleyip ID girerek tanıtabilirsiniz ya da direkt High Sierra yerine Catalina kurup Legacy Video Patch'i uygulayabilirsiniz.
Catalina yaması:
Hocam link vermem serbest mi bilmiyorum, kurallarda aksini göremedim.
Bu konu altında biraz uğraştım ancak OpenCore Catalina'da bir türlü Legacy Video yamasını kuramadım.
Inject ATI yapmam için tekrardan Clover ile kurulum mu yapmam gerekiyor?

Bir de yamada ne gibi bir hata aldınız?
Hocam ilk başta yama kurulmuyordu, sistem diske yazma izni alamıyordu. Arkadaşın yardımı sayesinde CSR-Active-Config'i değiştirerek yazma izni sorununu çözdüm. Yamayı kurdum, sistemdeki animasyon kasmaları düzeldi ancak ekran kartı tanıtılmamıştı. Hala isimsiz ve 3MB olarak görünüyordu.

O zaman yama ile de ID işlemleri gerekiyormuş demek. Buradan Clover EFI'yi indirip macOS'i açtıktan sonra Clover Configurator ile configi açın ve Devices kısmından Inject ATI'yi işaretleyin, diğerleri işaretliyse onları kaldırın. Sonrasında Graphics kısmına girip FB Name'i Eulemur olarak seçin ve bilgisayarı yeniden başlatıp kontrol edin.
CHIPSET SERIES 5, 6, 7, 8, 9 (by MaLd0n)

Hocam teşekkürler, madem ID işlemleri yapacağız, bari Catalina kullanayım diyerek Catalina kurdum tekrardan. Clover EFI'sini yükledim ve dediğiniz işlemi uyguladım. Ekran kartının adı düzeldi ancak çözünürlük ve GPU belleği hala sıkıntılı. Belki bir hata yapmışımdır diye config dosyamı bırakayım.

Ekran Resmi 2022-07-30 15.38.20.png

Yeni konular

Geri
Yukarı