High Sierra kurulumuna "****************-" hatası

akardas16

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Hackintosh High Sierra kurmaya çalışıyorum. İmajı USB'ye yazdırdım. USB üzerinden Boot ettiğimde Bootloader menusu çıkıyor. Oradan install macOS seçiyorum ve terminal **************- yazıyor, sonra öylece kalıyor. Hatayı anlasam ona göre araştırırım fakat elim kolum bağlandı.

Screenshot 2021-06-26 003710.png

Bunun için önerebileceğiniz bir rehber var mı? Çünkü internette Hackintosh konusunda çok karmaşa var. Kimse düzgün bir şey sunamıyor ve çok fazla hatayla karşılaşanlar var.

Hocam direkt bunu denesem olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum zaten onu indireceksin, attığım rehber nasıl Dual Boot yapacağın hakkında. İmajı yazdırdıktan sonra linkini attığın GitHub'daki EFI ile deneme yapabilirsin.

Tamamdır. İşlemlere başladığımda herhangi bir sorunda tekrar yazarım buraya.
Dostum zaten onu indireceksin, attığım rehber nasıl Dual Boot yapacağın hakkında. İmajı yazdırdıktan sonra linkini attığın GitHub'daki EFI ile deneme yapabilirsin.

Hocam bugün denedim fakat bu sefer macOS Boot menüye bile girmiyor. Boot menüden USB seçiyorum sonra biraz logoda kalıyor ve Windows'a atıyor.

Son düzenleme:
HP laptoplar için Config dosyasında farklı ayarlamalar yapılması gerekiyor. Müsait olduğunda @Yiğit Gençer halledebilir. Ben de hallederdim eğer IOS'tan yapılabilseydi :)

Hocam ona baktım. Nette HP laptoplar için Config dosyasını buldum. Benim bilgisayarda birkaç hata verdi. Config editor ile Config'deki bazı değerleri değiştirdim. En son tüm hatalar gitti fakat bu sefer hata vermeden Windows'a atıyor.

EFI'de veya Booter'da hata yapmissin. Dedigim ayar UEFI bolumunde. Ayrica Booter'da bir iki degisiklik gerekiyor belli ki. Musait olursam kaynagi Türkçe bir sekilde aciklamaya calisirim.

EFI'de ve Boot kısmında farklı ayarlar için denedim USB bellek hiçbir şeye cevap vermiyor ve Windows'a atıyor. Başka bir formda moderator tüm dosyaları attı o da işe yaramadı. KrolSeb/HP-Pavilion-Gaming-15-dk00xxxx-Hackintosh-OpenCore linkinde birisi HP laptoplar için EFI dosyasını hazırlamış onu da denedim onda da sorun aynı. Bir haftadır bununla uğraşıyorum ama OpenCore Bootloader menüye bile gelemedim. Hackintosh ile uğraşılmaz.

EFI'de ve Boot kısmında farklı ayarlar için denedim USB bellek hiçbir şeye cevap vermiyor ve Windows'a atıyor. Başka bir formda moderator tüm dosyaları attı o da işe yaramadı. KrolSeb/HP-Pavilion-Gaming-15-dk00xxxx-Hackintosh-OpenCore linkinde birisi HP laptoplar için EFI dosyasını hazırlamış onu da denedim onda da sorun aynı. Bir haftadır bununla uğraşıyorum ama OpenCore Bootloader menüye bile gelemedim. Hackintosh ile uğraşılmaz.
Ancak şimdi gelebildim. Config dosyanızı paylaşınız. HP için özel ayarlar yapılması gerekebiliyor.

Geri
Yukarı