Hızlı İnternet için ne gerekir?

Recer05

Hectopat
Şu an ben Türk Telekom'un 30 TL'lik İnternet'ini kullanıyorum. İndirme hızı 100-110 KB oluyor ve sanırım ADSL. Ben şimdi TürkNet'in veya Millenicom'un 35 Mbps'lik internetine geçsem bu hızı alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
35 Megabyte alamazsın, 35 Megabit yani 4 Megabyte alırsın. Alman için de VDSL destekli modem ve VDSL altyapı gerekir. Altyapının destekleyip desteklemediğini anlamak için 192.168.1.1 sayfasına gidip Durum bölümünü veya xDSL istatistiklerini açıp ekran görüntüsü atmalısın.

Son düzenleme:
Hocam hangi İnternet sağlayıcısını kullanırsan kullan fiber altyapı yoksa maalesef çok yüksek hızlar alamazsın 16Mbps sağlayabilirler ancak ADSL o da zaten 16'yı sağlayamıyor. Bütün İnternet sağlayıcıların sitelerine girip altyapınızı sorgulatın hangisinin var ise ona geçiş sağlayın eğer yok ise sağlayıcı değiştirseniz bile alacağınız sonuç aynı olacaktır. Bana çok gerekli İnternet hızı derseniz Superbox almanız gerekir.

• 1024 byte = 1 kilobyte (KB) eder.
  • 1024 kilobyte (KB) = 1 megabyte (MB)'dir.
  • 1024 megabyte (MB) = 1 Gigabyte (GB) eder.
  • 1 megabyte (MB) = 8 megabit (MB)'dir.

• 1 Mbps'lik İnternet hızı ile saniyede 128 kilobyte.
  • 2 Mbps'lik İnternet hızı ile saniyede 256 kilobyte.
  • 4 Mbps'lik İnternet hızı ile saniyede 512 kilobyte.
  • 8 Mbps'lik İnternet hızı ile saniyede 1 megabyte.
  • 16 Mbps'lik İnternet hızı ile saniyede 2 megabyte.
Önce yukarıdaki bilgileri vereyim sonuç olarak 35 Megabytelık İnternet olmaz 35 Mbps'lik (megabit per second) İnternet olur ki onda da yaklaşık saniyede 3, 5 megabyte / saniyelik bir indirmeye ulaşabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı