Çözüldü Hoca kitap aldırabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Apple16

Decapat
Daha fazla  
8. sınıfa gidiyorum, şurada kalmış 20 gün (LGS'ye). Hoca tutturmuş deneme de deneme, bana da zorla aldırmaya çalışıyor. Bu yaptığını şikayet edebilir miyim?

O denemenin bana hiçbir katkı sağlamayacağını da biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
8. sınıfa gidiyorum, şurada kalmış 20 gün (LGS'ye). Hoca tutturmuş deneme de deneme, bana da zorla aldırmaya çalışıyor. Bu yaptığını şikayet edebilir miyim?

Hiçbir şekilde kimse sana zorla kitap aldıramaz. Hocaların zaten kitap aldırması yasak. MEB'e şikayet et, hiç uğraşma. Elinde kanıt olursa daha iyi olur.

Hiçbir şekilde kimse sana zorla kitap aldıramaz. Hocaların zaten kitap aldırması yasak. MEB'e şikayet et, hiç uğraşma. Elinde kanıt olursa daha iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Kitabın hiçbir işe yaramayacağından eminsen alma sana kitap aldırma gibi bir yetkisi yok.

Yahu altı üstü deneme aldırmak istemiş adam. Cebinizden zorla haraç istiyor sanki, abartmayın bu kadar. Sınava kalan son 1 ay deneme çözülür zaten.

Yıllarca eğitim almış, tecrübeli öğretmenden daha mı iyi bileceksin? Senin gibi kaç tane öğrenci geçmiştir sırasından adamın.

Mesele kitabın alınıp alınamaması değil de hocayı şikayet etmeye mazeret aramak gibi duruyor. Mesele kitabı almak istememek veya başka bir mevzu olsa samimiyetle gidip hocayla konuşurdun.

Arkadaşın söylemine göre ortada zorunluluk var, eğer hoca faydalı olduğunu düşünseydi zorla alın demez, tavsiye ederdi.
Tek taraflı olayı dinliyorsunuz. Hoca kötü bir şey dememiş 20 gün kala koca kitap aldırmamış deneme aldırıp okulda çözdürecek alın demesinin nedeni almayan kişi dersten kaytarıp derste uyuyacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı