HOI 4'te ordulara emir verilemiyor

diocletian

Picopat
Orduları cepheye atıyorum, savaş hattı çiziyorum, karşı ülkeye bir kırmızı ok çekiyorum ama ordularımın çoğunluğu kırmızı ünlem işareti ile parlıyor. Dün aldım oyunu, öğrenmeye çalışıyorum fakat orduyla savaşamıyorum. 100-80 her ordusu 3 seviye olan alman ordusuyla 20-40 Belçika ordusuna kaybettim az önce, sinirlerim çok bozuk.

Onun sebebi lojistik sağlanamaması. Veya yeterli teçhizatın olmaması.
Biraz rehber izle, oyun oynayanları izle. Maxmarine önerebilirim eğer izlemek istersen. Roleplayleri izlemesi eğlenceli oluyor, hem bir yandan oyunu öğrenirsin.

Onun sebebi lojistik sağlanamaması. Veya yeterli teçhizatın olmaması.
Biraz rehber izle, oyun oynayanları izle. Maxmarine önerebilirim eğer izlemek istersen. Roleplayleri izlemesi eğlenceli oluyor, hem bir yandan oyunu öğrenirsin.
Hocam rehberinde çok fazla terim kullanıyor ve yeni yürümeye başlayan birine koşmayı öğretmeye çalışıyor gibi geldi bana.

Hocam rehberinde çok fazla terim kullanıyor ve yeni yürümeye başlayan birine koşmayı öğretmeye çalışıyor gibi geldi bana.
Takıldığın herhangi bir yeri Steam sayfasına ya da buraya sorabilirsin, mutlaka kısa sürede yardım eden birisi çıkar. Tabii daha hiçbir şey bilmiyorsan 1-2 rehber izlemen en sağlıklısı olur.

İngilizce biliyorsanız çok fazla seçenek var İngilizce izlemek daha iyi olur. Temel düzeyde anlatan kanallar var. Türkçe anlatan bir sürü başka kanal da var.
Ben RP amaçlı izlemek için önerdim.

Önce division template nasıl yapılır onu öğrenin. Companionların ne işe yaradığını, organization ne işe yaradığını falan öğrenin. Çoğu kişi ezbere yapıyor.

Dostum öncelikle kırmızı ünlem varsa orduda yıpranma sorunu vardır. Ya lojistik gitmiyordur ya da aynı anda çok fazla asker ile küçük bir yere saldırıyorsundur. 80-100 askere gerek yok 24'lük bir asker düzgün bir general atayın lojistiği kontrol edin yakınlarda ikmal noktası varsa tren rayı yoksa ikmal noktası inşa edin sorun kalmaz. Ha bir de hava üstünlüğü çok önemli.

İngilizce biliyorsanız çok fazla seçenek var İngilizce izlemek daha iyi olur. Temel düzeyde anlatan kanallar var. Türkçe anlatan bir sürü başka kanal da var.
Ben RP amaçlı izlemek için önerdim.

Önce division template nasıl yapılır onu öğrenin. Companionların ne işe yaradığını, organization ne işe yaradığını falan öğrenin. Çoğu kişi ezbere yapıyor.
Direkt önerebileceğiniz bir video var mı İngilizce olarak? İngilizcem normal bir video izleyebilecek kadar var fakat hoi4 te çok fazla savaş terimi olduğu için sözlük yardımıyla götürebilirim diye düşünüyorum.

Direkt önerebileceğiniz bir video var mı İngilizce olarak? İngilizcem normal bir video izleyebilecek kadar var fakat hoi4 te çok fazla savaş terimi olduğu için sözlük yardımıyla götürebilirim diye düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Her şeyi okuyun, gideceğiniz focusu araştırmaların vereceği buffı vs. Ben böyle öğrendim çoğu şeyi.
Politik puanınız 150 olduğunda ilk yapacağınız şey buradaki elemanlardan en uygun olanını almak olacak. Almanya için de bu önce Hjalmar Schact sonra politik puanı arttıran eleman.
Onun dışında fotoğraftaki military staff kısmında en soldakine attack buffı vereni almanız lazım. Soldaki yıldızlılardan da infantry division buff vereni ve organizasyon buff vereni almanız lazım.
1712524138035.png

Onun dışında hava da çok önemli kaybetme sebebiniz hava olabilir bu yüzden uçak üretmek lazım. Şu video yardımcı olur.
Son olarak 39'dan önce savaş açmayın, molotov antlaşmasıyla toprakları Sovyete verip İngiltere ile olan savaşı bitirin.
Fransaya girmenin en iyi yolu savaştayken Beneluxa focus ile savaş sebebi alıp oradan yarmanız. Eğer düzgün havanız varsa full fort varsa bile tutamıyor belçika.
38 gibi de askeri fabrika basmaya başlanmalı bence.

Ordulara eğitim yaptırmayı da unutmayın ben hep unutuyorum.

Fransa'ya girmenin en iyi yolu savaştayken beneluxa savaş sebebi oluşturup oradan yarmanız. Eğer düzgün havanız varsa Full fort varsa bile tutamıyor Belçika.
38 gibi de askeri fabrika basmaya başlanmalı bence.

Focusu var zaten hocam danzig or War'dan sonra açılması lazım.

Geri
Yukarı