Honor 70 RAM kullanımı çok fazla

ralisevim

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Direk konuya gireyim; yaklaşık olarak 1 yıldır Honor 70 kullanıyorum ama en son magicos 7.1 güncellemesinden sonra telefonu kullanmak aşırı zorlaştı. Sebebine gelecek olursak; geliştirici seçeneklerinin içinde, çalışan servisler kısmında bulunan bellek kullanımı aşırı derecede artıyor. O kadar artıyor ki telefon ile fotoğraf dahi çekemiyorum.(kamera uygulaması kapanıyor) uygulamalar arasında geçiş yapamıyorum, hatta bildirimler bile kasarak geliyor. Yazılımsal bir stabilizasyon sorunu olduğunu düşünüyorum. Sizlerden yardımcı olmanızı istiyorum. Daha 1 yıllık telefonun bu kadar kasması anormal.

Geçici çözüm olarak cihazı kapatıp açıyorum. Bazı arkadaşlar arka planda ki uygulamaları kapat diyecektir ama sorun şu; hepsini kapattım fakat RAM belleği kullanan sistem olarak görünüyor...

Son olarak marka güzellemesi yapmak istemem ama Samsung > hepsi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231127_150701.jpg
    Screenshot_20231127_150701.jpg
    67,4 KB · Görüntüleme: 41
Telefonu formatla. Google oturumunu açtıktan sonra da önceki uygulamaları yükle secenigini kullanma. İhtiyacın olan uygulamaları bellek kullanımını takip ederek tekrar teker teker kur.

Telefonu formatla. Google oturumunu açtıktan sonra da önceki uygulamaları yükle secenigini kullanma. İhtiyacın olan uygulamaları bellek kullanımını takip ederek tekrar teker teker kur.
Telefonu sanırım 2 3 kere formatladım ancak sorun yine aynı ve dediğim gibi RAM kullanan Sistem görünüyor 😬

Kullanmadığım uygulamaları da Android Developer uygulaması ile (Resmi) kaldırıyorum

İki seçeneğin var, ya yeni guncelleme bekleyeceksin ve cozulmesini umacaksin ya da cihaza root atacaksın. Cihaz zaten bir yilini doldurmuş, bana sorarsan at rootu gitsin. Bu şekilde kullanmak zulüm olur.

İki seçeneğin var, ya yeni guncelleme bekleyeceksin ve cozulmesini umacaksin ya da cihaza root atacaksın. Cihaz zaten bir yilini doldurmuş, bana sorarsan at rootu gitsin. Bu şekilde kullanmak zulüm olur.
Root atmanın herhangi bir faydası olur mu acaba? Olacaksa nasıl yaparım 😅 Eskiden olsa Rom atardım ama şimdi Honor cihazlarda sorunlu diyorlar

İşte orasını bilmiyorum. Root attıktan sonra cihaza uygun bir yazılım bulmak sana kalmış. SD işlemcisi olduğu için çok problem yaşayacağını sanmam. Sen yine de iyi araştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı