Hot Wheels satarken nasıl fiyatlandırma yapmalıyım?

682221

Picopat
Elimde bir kısmı çok eski olan Hot Wheels bulunmakta. Kutulu olmadıkları için kesinlikle fiyatta düşüş var bunu biliyorum. İşin tuhaf tarafı internetten arattığımda bazıları Türkiye'de hiç olmayan modeller. Ya da varsa ben hala göremedim. Bu yüzden etsy, eBay gibi yerlerden bakıyorum elimdeki modellere. Bu sitelerden bendeki gibi kutusuz modellerden buluyorum ve fiyatı 7 dolar. Bu durumda ben kaça satmalıyım?

Toplu olmadıkça satamazsın muhtemelen. TR'de olmayan modelleri anca tekli satarsın.
Hocam tekli satıyorum TR'de olmayan modelleri. Sizce fiyatlandırmada nasıl bir yol izlemeliyim? 7 dolarlık bir model için Türkiye'de de tam olarak 7 doların TL'deki karşılığını mı istemeliyim? Haksız kazanç elde etmek istemem.

Hocam tekli satıyorum TR'de olmayan modelleri. Sizce fiyatlandırmada nasıl bir yol izlemeliyim? 7 dolarlık bir model için Türkiye'de de tam olarak 7 doların TL'deki karşılığını mı istemeliyim? Haksız kazanç elde etmek istemem.
Modelden modele arz değişiyordur. Satmaya çalıştığınız modelin aynısı kaçtan satıyorlar bakın gruplarda, eğer yoksa hiç; yabancı fiyatın biraz üstünden girin, daha sonrasında ulaşan olmazsa yabancı fiyatına çekin.

Hocam aslında birkaç resim atsanız durumuna göre falan fiyat biçeriz belki.
Hocam şu an resmini atamayacağım fakat modellerini yazayım:
Hot Wheels Nitro Scorcher 2010
Hot Wheels The Flintstones 2013
Hot Wheels HW Prototype 12 2001
Hot Wheels Fire Eater 1976
Bir de aşağıya linkini bıraktığım araç var. Modelini bilmiyorum ve 2010 yılından beri bende.

Son araba hamburger menüsü yanında hediye sanırım. Bende de dolu var öyle Hot Wheels araçlar.

70'lerde üretilen arabaya gerçekten iyi fiyat çekilebilir. Onu düşünmek lazım ben de belirleyemem ona fiyat. 😃

2010'larda üretilenler 100-150 bandı anca eder diye düşünüyorum. Sebebi ise gerçek araçlar olmamaları ve kutusuz olmaları. Dolap'ta onlarca kutulu araç var 2010 civarından hepsi 150-200TL.

Örneği:Hot Wheels Mor Kumanda & Akülü Araç Yeni & Etiketli Online Satın Al

2001 olanı da 2010 olanların bir tık üstüne satarsınız.

Çakmaktaş arabasını ben dolapta yanlış hatırlamıyorsam 250'ye görmüştüm geçenlerde.

Son araba hamburger menüsü yanında hediye sanırım. Bende de dolu var öyle Hot Wheels araçlar.

70'lerde üretilen arabaya gerçekten iyi fiyat çekilebilir. Onu düşünmek lazım ben de belirleyemem ona fiyat. 😃

2010'larda üretilenler 100-150 bandı anca eder diye düşünüyorum. Sebebi ise gerçek araçlar olmamaları ve kutusuz olmaları. Dolap'ta onlarca kutulu araç var 2010 civarından hepsi 150-200TL.

Örneği:Hot Wheels Mor Kumanda & Akülü Araç Yeni & Etiketli Online Satın Al

2001 olanı da 2010 olanların bir tık üstüne satarsınız.

Çakmaktaş arabasını ben dolapta yanlış hatırlamıyorsam 250'ye görmüştüm geçenlerde.
Yardımınız için teşekkür ediyorum hocam.

Geri
Yukarı