HP i3 5005U macOS kurulumda takılma

H.cimsek

Centipat
Normal kurulum yapmaya çalıştım başarırız oldum. Bu iGPU tanıtma olayını bulamadım videolarda ya da o videoda ki birçok ayar benim BIOS ayarlarımda yok.
Marka HP
İşlemci i3 5005U.
Ekran kartı HD550.
HDD: M.2 SSD 120 GB.
RAM 4 GB DDR3

Bu sisteme deniyorum bir tane Catalina sürümü denedim fakat Boot ediyorum diski seçiyorum, siliyorum GUID olarak HDD'yi biçimlendiriyorum, kuruluma geçince 2 dk kala yeniden başlıyor. Kurulum siyah ekranda devam ediyor ve kurulum siyah ekran beyaz Apple logosu ile bitiyor. Daha sonrasında Boot ediyorum yüklediğim diskten ve siyah ekran beyaz Apple logosu ve altındaki bar yarıya kadar gelip donuyor makine. Bir yardımcı olabilir misiniz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum son dakikalarında zaten yeniden başlatarak devam etmekte. Yeniden başlatma kısmında kealOS olanı değil Pre-Install tarzı bir şey yazması lazımdı, onu seçerek bootlamanız lazım ki kaldığınız yerden devam edesiniz. Takılan yer(Apple logosu) için Boot Args'a "-v" ekleyin ve takıldığı yerin görselini ekleyin. Uyumlu config kullanmayı da unutmayın. Aklınıza takılan yerler için zaten her şeyin sade anlatılmış olduğu rehberi izleyebilirsiniz. Ekran kartı(iGPU) tanıtma olayı da gayet basit bir şekilde anlatılıyor.

Kurulum son dakikalarında zaten yeniden başlatarak devam etmekte. Yeniden başlatma kısmında kealOS olanı değil Pre-Install tarzı bir şey yazması lazımdı, onu seçerek bootlamanız lazım ki kaldığınız yerden devam edesiniz. Takılan yer(Apple logosu) için Boot Args'a "-v" ekleyin ve takıldığı yerin görselini ekleyin. Uyumlu config kullanmayı da unutmayın. Aklınıza takılan yerler için zaten her şeyin sade anlatılmış olduğu rehberi izleyebilirsiniz. Ekran kartı(iGPU) tanıtma olayı da gayet basit bir şekilde anlatılıyor.
Hocam her şeyi yapıyorum ama kurulum sağlıklı bir şekilde bittikten sonra takılıyor. Her şeyi adım adım video ile çektim, bir bakabilir misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hata verip takıldığı yer de burası kurulumdan sonra;

1582699145667.png

Bizim imajımız ile dener misin?

Bizim imajımız ile dener misin?

Şu an indiriyorum sizin imajı iner inmez deneyeceğim. Lakin sorum şu; buraya kadar yanlış bir şey yapmıyorum değil mi? BIOS ayarları olsun, benden kaynaklı bir hata söz konusu değil, değil mi?

BIOS ayarlarında bir yanlışlık gözüme takılmadı.
Bu konudaki 08 Şubat 2020 güncel imajı indirdim ve hatalar resimlerde. Farklı configleri de denedim imaj içerisindeki.

Dosya Ekleri

• 20200226_123414.jpg
    20200226_123414.jpg
    717,2 KB · Görüntüleme: 24
  • 20200226_123731.jpg
    20200226_123731.jpg
    843 KB · Görüntüleme: 24
HD550 configlerinde uygun SMBIOS kullan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı