HP Pavilion 15 AY103NT fanı yavaş çalışıyor

LightSelami

Kilopat
Daha fazla  
Oyunlarda 95-100 derece olmasına rağmen fan hala yavaş çalışıyor. Birçok fan programı denememe rağmen çözüm bulamadım.

100°C gelmesi imkansız sistem kendini korumaya alır ve kapatır. Fan temizliği yapın termal macun değişimi yapın. Tozlar süngerimsi hâl alıp fanın dönüş hızını düşürüyor olabilir.

100°C gelmesi imkansız sistem kendini korumaya alır ve kapatır. Fan temizliği yapın termal macun değişimi yapın. Tozlar süngerimsi hâl alıp fanın dönüş hızını düşürüyor olabilir.
Dediğim gibi 95-100 derece arasında gidip geliyor. Bu yüzden sık sık FPS dropları yaşıyorum.
Fanları daha bu sabah temizledim. Termal macun'da geçen hafta değiştirildi.

Macun sürerken ince ve düzgün bir şekilde sürdünüz mü? Kalitesiz macun kullandıysanız işe yaramayabilir. Nano veya gold partikül içeren macunları tercih edin. Ayrıca güç seçeneklerinden en fazla işlemci durumunu %100 den ilk %90 a sorun hala devam ederse %70 e düşürün.

Macun sürerken ince ve düzgün bir şekilde sürdünüz mü? Kalitesiz macun kullandıysanız işe yaramayabilir. Nano veya gold partikül içeren macunları tercih edin. Ayrıca güç seçeneklerinden en fazla işlemci durumunu %100 den ilk %90 a sorun hala devam ederse %70 e düşürün.
İşlemci üzerindeki kapakta olan vida yalama olduğu için açamayıp bilgisayarcıya vermiştim. 15TL'lik macun alıpta bırakmıştım. Adam macununu sürüp yalama olan vidalardan çoğunu söküp 1 tanesini bırakmış evde farkettim ve bunların hepi için benden 30TL aldı (normalde 40TL idi) bi nevi kazıklandım ve hiçbir etkiside olmadı.
Normal oyunlar'da sıkıntı yok en fazla 85-90 derece falan oluyor enama işlemciye yüklenenlerde 95'in üstüne çıkıp fps drop'u yapıyor.

Yalama olan vidalardan 1 tanesi olduğu gibi duruyorsa bence o soğutucu blok hiç açılmamış olabilir. Bilgisayarcı olup termal macun sürmeyi bilmeyen çok esnaf var.

Yalama olan vidalardan 1 tanesi olduğu gibi duruyorsa bence o soğutucu blok hiç açılmamış olabilir. Bilgisayarcı olup termal macun sürmeyi bilmeyen çok esnaf var.
Banada tuhaf geldi adam son kalan yalama vidayı yamultarak açtığını söyledi madem açıyorsun neden yenisiyle değiştirmiyosunki. Dediğin gibi ya macunu hiç sürmedi yada bu bana tekrar gelir diyip bilerek vidayı orada bıraktı. Dediğiniz gibi işlemci gücünü %80 olacak şekilde düşürdüm ama 3-5 derece anca etki etti.
Program ile voltaj düşürmeyi falan önerenler oldu hocam siz ne diyorsunuz ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı