HP Pavilion 15-ec2016nt alınır mı?

CeddinDeden

Hectopat
HP Pavilion laptop indirime girmiş hemen alın diyorlar ama aklım karıştı piyasa değeri 13 bin TL olan laptop nasıl 8 bin TL'ye düşmüş anlamadım. Ürünün özellikleri çok iyi gözüküyor sizce alınır mı pişman olur muyum? Çok ısınma yapıyor mu? Okul için alacağım Adobe programları kullanacağım ve oyun oynayacağım.

Ürün Laptop

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok bir bilgim yok fakat donanımsal olarak güzel dursada herkes ısınma sorunundan bahsediyor.Kullanan yada bilgisi olan bir arkadaş varsa oyunlardaki fps ve sıcaklık değerlerini paylaşabilir mi ?

Evet onu çok metak ediyorum cihazın özellikleri gayet iyi acaba cok ısınma yapıyor mu ?
Ekran kartı çok fazla güç tüketmiyor bu sebeple performans düşürecek kadar isinacagini sanmıyorum. İşlemci Ryzen 5000 serisi ve 45w güç tüketiyor, bu seri biraz fazla ısınıyor. Ancak güçlü bir işlemci ve zaten ekran kartı çok güçlü olmadığı için işlemcinin sürekli yüksek performansta çalışması gerekmeyecek oyunlarda. Bu sebepten ötürü cok fazla isinmayacagini düşünüyorum en azından ısinsa bile cok fazla performans kaybı olacağını düşünmüyorum. Fiyatına göre her türlü tercih edilebilir bir cihaz bu piyasada.

Ekran kartı çok fazla güç tüketmiyor bu sebeple performans düşürecek kadar isinacagini sanmıyorum. İşlemci Ryzen 5000 serisi ve 45w güç tüketiyor, bu seri biraz fazla ısınıyor. Ancak güçlü bir işlemci ve zaten ekran kartı çok güçlü olmadığı için işlemcinin sürekli yüksek performansta çalışması gerekmeyecek oyunlarda. Bu sebepten ötürü cok fazla isinmayacagini düşünüyorum en azından ısinsa bile cok fazla performans kaybı olacağını düşünmüyorum. Fiyatına göre her türlü tercih edilebilir bir cihaz bu piyasada.
Acer nitro, lenovo ideapad gaming ve bu hp pavilion arasında kaldım çok kararsızım. Adobe programları kullanacağım, edit kurgu vs yapacağım arada da oyun oynayacağım. Hangisini almalıyım

Acer nitro, lenovo ideapad gaming ve bu hp pavilion arasında kaldım çok kararsızım. Adobe programları kullanacağım, edit kurgu vs yapacağım arada da oyun oynayacağım. Hangisini almalıyım
4 çekirdek işlemcili modellerse eğer onlar pavillion alabilirsiniz. Eğer 6 yada 8 çekirdek 11. Nesil Intel yada yeni nesil Ryzen işlemcili modellerse Nitro tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı