Çözüldü HP Victus 16 laptopa 2K monitör bağlanmıyor

• Konuyu başlatan dost
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 60
  • Görüntüleme 5B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dost

Kilopat
Daha fazla  
HP Victus 16-D1011NT Intel Core i5-12500H 16 GB DDR5 512 GB 6 GB RTX 3060 144Hz FreeDOS 16.1" FHD taşınabilir bilgisayar arkadaşlar bu laptopa ViewSonic VX2758-2KP-mhd 2K ekran bağlamak istedim PAUGGE CDP14-PRO USB-C to DİSPLAYPORT 1.4 KABLO fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da şu kablo ile ne yaptıysam yenileme hızı ve çözünürlük 2K yapamadım resimlerde görüldüğü gibi öyle bir seçenek yok. Bir kere çıktı o 2K görüntü ona da basınca sinyal yok hatası verdi. @Saint Lucia @Ali Güngör ben HP Victus ekranı kötü diye bu monitörü aldım ama kullanmayacaksam iade edeyim.

HDMİ ile bağlanıyor display port linkteki kablo ile sorun oluyor

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    128,7 KB · Görüntüleme: 173
  • 2.png
    2.png
    589,7 KB · Görüntüleme: 172
Son düzenleme:
Çözüm
Max 60 Hz verebiliyor dediler

Son dediğime geldi konu. Bunu zaten tahmin etmiştim. Port çıkışında 144Hz yok. Ciddi bir kayıp değil. HDMI sonuçta aynı özellikleri destekliyor.

1. HDMI 2.0 üzerinden 144 Hz olarak mı kullanayım bu monitörü yoks DP port üzerinden 60 Hz mı oyun vs oynamıyorum fark var mı?
2. olarak yoksa iade edeyim laptopu DP port üzerinden 144 Hz veren bir laptop mu alayım gerçi bu fiyata 3060 bulamayacağım siz olsanız ne yaparsınız.

-HDMI üzerinden devam edin. Çünkü Hz'nin akıcılığa etkisi var. Tazeleme hızı gördüğünüz görüntünün canlılığını etkiliyor. Ben artık 60Hz kullanılmasını doğru bulmuyorum. Monitörde çok fark ediyor Hz oranı. TV olsa anlarım. 60Hz kullan derim. Fakat monitörde işler değişiyor. Bu yüzden HDMI.

-Laptop iade işine hiç girme. Manasız oluyor. Kötü bir laptop değil. Sıf Type-C çıkışı 60Hz üstü vermiyor diye laptop iade edilmez. HP sonuçta 2.1 HDMI portu kullanmış laptopta. Bu iyi bir özellik.
Hocam iyi aksamlar rahatsiz ettim kusura bakmayin
Bende
HP Victus Gaming Dizüstü... Amazon.com.tr
Modeli mevcut
Bu modelin HDMI 2.1 ciksindan monitore normal goruntu aktariyorum sorun yok
Gsing kullanmak icin USB Type-C to DisplayPort kablo aldim Monster Pusat marka kablo
Taktim ama goruntu gelmedi monitore
Bir ayarmi yapmam gerekiyor? HDMI gibi tak calistir yok mu?

O Type-C kablodan bende almıştım çalışmıyor. Laptopın HDMI çıkışı Type-C çıkışından üstün.
HDMI 2.1 DisplayPort'tan üstün diyemem belki ama hiçbir eskiği yok.
Laptop güncel bir HDMI çıkışına sahip DisplayPort aramamıza gerek yok.
Sorunumuz belli Monitörlerimizdin HDMI girişi 2.1 olmadığından G-SYNC desteği görünmüyor.
HDMI 2.1 girişe sahip bir monitör almak gerekiyor.

Type-C çıkışından dönüştürücü kullansanda 60Hz görüntü alırsın.

Yani HDMI 2.1 çıkışlı laptop a yeni bbir 1HDMI2.1 girişe sahip monitör alırsanız DisplayPort falan aramazsınız. Zaten adamlar bilerek diplayport koymamış. HDMI 2.1 monitör bağlayın kullanın demiş. Onlarda akıl ederdi bir mini DP koymayı fakat yeni nesile geçmişler bizim monitörler eski nesil kaldı. Ayrıca DisplayPort HDMI 2.1'den üstün değil hiçbir konuda. HDMI 2.1 bayağı ileri bir seviyede.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı