HP Victus 16-S0017NT vs Acer Nitro 16 AN16-41

topalhamsi34

Zeptopat
Daha fazla  
Çok teknik bilgiye sahip değilim. İkisi arasında kaldım. Oyun için alacağım.

-HP Victus 16 serisindeki işlemci Power watt limitinden dolayı arada kaldım. Kimisi oyunlara 45-55W yetiyor derken; kimisi drop vs. Lerden bahsediyor.
-HP BIOS güncellemesiyle limit azaltıldı deniliyor fakat Google'da göremedim.
-HP S0017NT Ryzen 7 7840HS işlemcisi iyi diye biraz HP'ye yakınım ama limit sorunu kafamı karıştırdı.
-MUX Switch (hpde) ve Advanced Optimus(acerde) var diye gördüm. Hangisi kıymetli bilmiyorum.
-HP ekran/panel kalitesi düşük söylenmiş.

Asusçular için şunu da koyayım.

Özellikle alıp kullananlar yazarsa; daha iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nitro 5 aldım kendim. Bu üçünden Nitro 16 alırdım. TUF'ta ısınma sorunu var diyorlardı. Victus'tan ise haz etmiyorum. Oda arkadaşımda var çocuk webte gezerken bile fanlar otomatik uçak kaldırıyor.

Çok teknik bilgiye sahip değilim. İkisi arasında kaldım. Oyun için alacağım.

-HP Victus 16 serisindeki işlemci Power watt limitinden dolayı arada kaldım. Kimisi oyunlara 45-55W yetiyor derken; kimisi drop vs. Lerden bahsediyor.
-HP BIOS güncellemesiyle limit azaltıldı deniliyor fakat Google'da göremedim.
-HP S0017NT Ryzen 7 7840HS işlemcisi iyi diye biraz HP'ye yakınım ama limit sorunu kafamı karıştırdı.
-MUX Switch (hpde) ve Advanced Optimus(acerde) var diye gördüm. Hangisi kıymetli bilmiyorum.
-HP ekran/panel kalitesi düşük söylenmiş.

Asusçular için şunu da koyayım.

Özellikle alıp kullananlar yazarsa; daha iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

ASUS TUF serisi ısınıyor oyunlarda genel 90 derece falan aslında artık normal ama yine de insanın gözünü rahatsız HP Victus sorunlarla dolu bence Acer Nitro diğerlerinden güzel.

Bütçe nedir hocam?
Hocam bu laptopları attıysa bütçe aynı düzeyde olmaz mı?

4060 LOQ var bütçende? LOQ önermem normalde ama 4060 için tercih edilebilir.

Önceki sorumda açıkladım ama sizde haklısınız bazı kişiler 50 bin TL bütçeyle 30 bin TL lik laptop baktığı için.

Neyse konudan sapmayalım.

Alternatif:

Ben olsam bunu alırdım.

@Artoria Pendragon

Veya bunun RTX 4050'li halini.

Son düzenleme:
Önceki sorumda açıkladım ama sizde haklısınız bazı kişiler 50 bin TL bütçeyle 30 bin TL'lik laptop baktığı için.

Neyse konudan sapmayalım.

Alternatif:

Ben olsam bunu alırdım.

@Artoria Pendragon

Veya bunun RTX 4050'li halini.

4050'li halini alacağına Nitro 5 veya 16 alır. 4060'lı diye LOQ mantıklı.

RTX 4050'li halinde i5 12500H vardı yanlış hatırlamıyorsam eğer çoklu çekirdek ile işi var o daha mantıklı olabilir.

Lenovo LoQ 4060 ürününe baktım. Fiyatına göre en iyisi gibi duruyor ancak her laptopta farklı bir kronik sorun illa ki var. Bunda da ghosting oluyormuş. Bununla ilgili çözüm var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı