HP Victus 16 S0050NT laptopta oyun açılır açılmaz fanlar hızla dönmeye başlıyor

monya

Femtopat
Daha fazla  
HP Victus 16 S0050NT modelini kullanıyorum. Ryzen 7 7840HS RTX 4060 16 GB RAM'e sahip. Sorunum daha Valorant'a ya da basit bir oyun olan FNAF 1'e girerken bile fanların 4000 RPM'e gelmesi ve sıcaklığın anında 75-80 derecelere ulaşması. Alt Tab attığımda fanlar yavaşlamaya, sıcaklık ise düşmeye başlıyor lakin tekrar oyuna girdiğimde bu 2 değer anında artıyor. Daha dün böyle bir sorunum yokken bir anda başladı. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

HP Victus 16 S0050NT modelini kullanıyorum. Ryzen 7 7840HS RTX 4060 16 GB RAM'e sahip. Sorunum daha Valorant'a ya da basit bir oyun olan FNAF 1'e girerken bile fanların 4000 RPM'e gelmesi ve sıcaklığın anında 75-80 derecelere ulaşması. Alt Tab attığımda fanlar yavaşlamaya, sıcaklık ise düşmeye başlıyor lakin tekrar oyuna girdiğimde bu 2 değer anında artıyor. Daha dün böyle bir sorunum yokken bir anda başladı. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.
Çok normal bir durum

Yükselticiden kastın laptop standı ise yok. Onun yerine altta biraz boşluk olacak ve fanları kapatmayacak şekilde 2 kitabın üstüne koydum.

Daha geçen gün sessiz bir şekilde çalışırken aniden böyle yapması hiç normal değil. Sıcaklık 65 i geçmezken aniden 80lere fırlıyor.
Bazen driver guncelledikten sonra bendede ısı sorunu oluyor driverlari tekrardan temiz kurulumla kurmayı denesene

Geri
Yukarı