Çözüldü HP Victus 16 şarj adaptöründen en fazla 160 watt çekiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

itenberg

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 16 / Ryzen7 7840HS / RTX 4060
Cihazın adaptörü 230 watt olmasına rağmen OCCT combined testinde Total'de 160 watt çekebiliyor. Bu yüzden işlemci ve GPU tam verimde çalışamıyor ısınmamalarına rağmen. CPU Boost ile 60-65 watt seviyelerinde çalışıyor tekil kullanımda, GPU ise 120 watt. Yani Total'de 180-185 watt çekmesi gerekmiyor mu?

Aklıma CPU'nun grafik kartı mı kalan gücü çekiyor acaba diye bir soru geldi. Siz ne dersiniz bu sorunu neden yaşıyor olabilirim, limitli midir?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-10 233030.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-10 233030.png
    257,7 KB · Görüntüleme: 16
Çözüm
Anladım. Omen Gaming Hub'dan performance Boost'u kapattım şu an işlemci 60 Watt GPU 110 Watt çalışıyor. Dahili GPU da 60 Watt gösteriyor. Total'de 230watt oluyor yani doğru muyum şimdi?

Hayır, iGPU o kadar güç çekmez CPU'nun değerini gösteriyordur o. Ki şunu da belirteyim, sadece GPU ve CPU adaptörün değeri kadar güç çekerse, adaptör sisteme güç yetiştiremez ve bataryadan yer. Bunun daha paneli var, farklı donanımları var RGB'si var vs. durum normal yani.
GPU Dynamic Boost ile 120W, CPU'dan güç ayırıyor yani kombine yük senaryosunda. Normal.
Anladım. Omen Gaming Hub'dan performance boostu kapattım şuan işlemci 60 Watt GPU 110 Watt çalışıyor. Dahili GPU da 60 Watt gösteriyor. Totalde 230watt oluyor yani doğru muyum şimdi?

Anladım. Omen Gaming Hub'dan performance Boost'u kapattım şu an işlemci 60 Watt GPU 110 Watt çalışıyor. Dahili GPU da 60 Watt gösteriyor. Total'de 230watt oluyor yani doğru muyum şimdi?

Hayır, iGPU o kadar güç çekmez CPU'nun değerini gösteriyordur o. Ki şunu da belirteyim, sadece GPU ve CPU adaptörün değeri kadar güç çekerse, adaptör sisteme güç yetiştiremez ve bataryadan yer. Bunun daha paneli var, farklı donanımları var RGB'si var vs. durum normal yani.

Çözüm
Teşekkür ederim

Geri
Yukarı