Elektronik HP Victus Gaming 16 RTX3060 20.999

Maksimum 45W güç limiti olan kartla ciddi ciddi karşılaştırmaya bakmış, üstüne özlü söz yazıyor:D 3050 Ti Max-P ile 2060 Max Q karsilastiriyorsun, özlü soz yazmadan önce biraz bakıver ki gene de konumuz olan 3050 geçemez. Konu dışına kaçıyor, neyse.

Kardeşim bu kart 2050 vs 2060 kartların arasında bir kart? Konumuz ne sana diyorum ki RTX kart ile karşılaştırma yap. Sen çıkıp bana desen 2050 eş değerinde azımı açmam diyorsun 1660Tİ ile aynı ayarda :D

DLS olmasa GTX 3050 olsa tamam derim ama DLS fark attırıyor 30FPS birden nerdeyse her oyunda DLS var. Biraz mantık o yüzden diyorum DLS teknolojisine sahip bir kartla karşılaştırma yap diye. GTX 1660ti 60-60 arası aynı gidiyor diyelim aç DLS yi 3050 de 60-80 olsun veya 90 ? Nerde 1660Tİ ayarı ? Sorarlar adama hani eşdeğerdi :D Bu kart çöp değil RTX teknolojisi bu çöplüğü kurtarıyor bizim milletimizin bu çöptür bu 1050 ile eş değerdir demesi beni bitiriyor. Şu kafadan çıkın yahu! :D Ha dersin VRAM çok düşük 6GB olsa daha iyi olurdu evet 6GB olarak çıkarsalar bu kart üst seviye bir kart olmasa da herkese sevdirecek bir kart yapmış olurlardı ama 4GB tek eksiği bu.

Son düzenleme:
Hocam DLSS olayını çok abarttığınızı düşünüyorum. En ufak görüntü bozulmasına katlanamayan insanlar var benim gibi. Kas gücü her zaman ilk öncelik olmalı FSR 3.0 çıktığı zaman DLSS 2.0'ın çok avantajı kalmayacak.

Abartmıyorum düşük çözünürlüğü görüntü kalitesini bozmadan yansıtıyor 1080p olarak. Bence mükemmel bir teknoloji. Tabii dls 3.0 dls 2.0'dan kat ve kat daha iyi olacak yeni çıkan 4xxx üstünde çıkan. Kartlara verilecek bir teknoloji. Bu arada 1080p kullandığım için 1080p diyorum bunun 2K'sı 4K'sı 8ksıda var. Bu arada AMD kart hiç kullanmadım orasını bilemem benim kullandığım kartlar NVIDIA tarafı oldu hep. FSR çıkacak dls 2.0 avantajı kalmayacak diyorsun da zaten 3.0'da yolda bunu da hesaba katmak lazım :D Zaten ben sadece insanların 3050 kötüdür 3050 çöptür dedikleri için yazdım AMD ondan daha iyi yapar orasını bilmem.

Son düzenleme:

Zamanında 17 bine almıştım bu arkadaşı. Genel olarak memnundum. Ekran kartı arızası verdi, şuan serviste.
HP alacaksan servis konusunda sıkıntı yaşayabilirsin. Türkiye'de fabrikası olmadığı için yedek parçalar yurtdışından geliyor. Yaklaşık 2 ay sürüyor tamiri.

Hocam her oyunda göstermez ancak bazı oyunlarda karttan alınan verimi düşürüyor. NVIDIA'nın yapmış olduğu satış stratejisi yüzünden laptoplarda 1650 ile 3050 neredeyse aynı performansta. (DLSS, RTX hariç)
Ayni peeformansta değil hocam, benim testlerde gördüğüm %25 %35 arası fazla fps veriyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı