Çözüldü HTML ile yapılan sitede resimler gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Canklct

Decapat
Daha fazla  
HTML ile site yaparken style. CSS kodu kullanıyorum fakat kullandığım style. CSS kodlarını karşı taraftaki insanlar göremiyor. Düz yazılarla oluşan bir site gözüküyor. Bunun için ne yapmam gerekiyor?

Çözüm
index.html alıp başka bilgisayarda açmaya çalışıyorum.
O şekilde sadece html dosyasını aldığından dolayı CSS kodları geçerli olmaz. Tüm dosyaları birlikte aynı klasöre koyup o şekilde aktar diye bilgisayara. Öyle yaptıktan sonra html dosyasını çalıştır, o zaman olacaktır.
CSS kodlarını ayrı dosyada yazıyorsan HTML içinde o dosyanın yolunu tanımlaman gerekli.

CSS kodlarını ayrı dosyada yazıyorsan HTML içinde o dosyanın yolunu tanımlaman gerekli.

Aynı dosyada yapıyorum Visual Studio Code ile başka nasıl tanımlayabilirim ya da bildiğin bir kod var mı?

Aynı dosyada yapıyorum Visual Studio Code ile başka nasıl tanımlayabilirim ya da bildiğin bir kod var mı?
<style> tagları içinde yazıyorsun değil mi?

Sorunun tam olarak ne olduğunu açıkça yazar mısın? Yazdığını tam anlamadım.

<style> tagları içinde yazıyorsun değil mi?

Sorunun tam olarak ne olduğunu açıkça yazar mısın? Yazdığını tam anlamadım.
Şimdi html ve style.css dosyası açıyorum. div klasörleri açıyorum style.css dosyasına da div klasörlerinin içinde bulunan taglarin sitede görüneceği stil ve yerlerini ayarlıyorum. Kendi bilgisayarımda ayarladığım gibi gözüküyor. Fakat siteyi başka bilgisayarda açmaya kalktığımda arkada ne resim oluyo ne de taglarin stil ve yerleri yazdığım kodların yerinde olmuyor.

@Canklct Site bir hostingde mi şu anda? Yoksa sadece index.html'i alıp diğer bilgisayarda açmaya mı çalışıyorsun?

Şimdi html ve style.css dosyası açıyorum. div klasörleri açıyorum style.css dosyasına da div klasörlerinin içinde bulunan taglarin sitede görüneceği stil ve yerlerini ayarlıyorum. Kendi bilgisayarımda ayarladığım gibi gözüküyor. Fakat siteyi başka bilgisayarda açmaya kalktığımda arkada ne resim oluyo ne de taglarin stil ve yerleri yazdığım kodların yerinde olmuyor.
CTRL + F5 yap.

index.html alıp başka bilgisayarda açmaya çalışıyorum.
O şekilde sadece html dosyasını aldığından dolayı CSS kodları geçerli olmaz. Tüm dosyaları birlikte aynı klasöre koyup o şekilde aktar diye bilgisayara. Öyle yaptıktan sonra html dosyasını çalıştır, o zaman olacaktır.

Çözüm
Yaptığım kodları kaydetmeme rağmen gözükmüyor.
Kod ekranından bahsetmiyorum, web sitesi üzerinde yapman lazımdı bu işlemi ama anladığım kadarıyla dosyalar bir sunucuda değilmiş.

Başka bilgisayarda açmaya çalışıyorsan index.html ile birlikte diğer dosyaları da aktar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı