Huawei Ascend P1 Uyku Moduna Girmiyor

SMOKEALOT

Hectopat
Takriben Bir ay önce telefonu n11'den aldım. Karşılaştığım sorunlar;

1- Telefon bazen uyku moduna girmiyor ışığı açık kalıyor.
2- Sesi kapatıyorum ancak açtığımda bazen ses geri gelmiyor kısa bi müddet sonra düzeliyor veya yeniden başlatmam gerekiyor.
3- Ekran siyah olduğunda karanlık bir ortamda siyah kılcal damarlara benzer çizikler olduğunu gördüm, farklı renklerde bu sorun belli olmuyor.
4- Ram 1 GB olması gerekirken clean master programında farkettim 659 mb yazıyor.
5- Son olarak 1 hafta 10 gün kadar telefonu hiç yeniden başlatmazsam Ram'i programla silsem bile %80'lerin altına inmiyor mecbur yeniden başlatıyorum. O zaman sorun çözülüyor yine %35 veya 40 lara iniyor.

Bilgisi olan arkadaşların tavsiye ve yorumlarını alarak bu sorunlar hakkında bilinçlenmek istiyorum. Ancak yapıcı ve çözüme götüren yorumlarla vakit israfının önüne geçilecektir.

Cihazın android sürümü 4.0.3 ancak turkcell rom desteğiyle geldiği icin güncelleme almayacağını duydum. Bütün bu saydığım sorunlar sadece güncelleme olmamasından kaynaklanmıyordur herhalde değil mi?

Garantiden çıkarır mı peki yeni bir ROM yüklemek? Ve rot denilen şeyin farkı nedir? Ayrıca custom rom tavsiye eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni ROM yüklemek garantiden çıkartır, orijinal sürüme dönene kadar. Root, cihazda yönetici haklarını ele geçirip işletim sisteminin her noktasına müdahale edebilmeniz sağlayan şeydir. Custom var tavsiye ederim. Ama stabil bir ROM bulun.

Daha telefonu alalı bir buçuk ay belki olmuştur. Hemen ROM yükleyerek garantisini iptal etmek sanki akıllı işi olmazmış gibi geliyor. Yarınlarda üretimden kaynaklı bir sorunla karşılaşmayacağımı bilemem. Bu benim görüşüm. Bu arızalar ilerleyen zamanlarda daha büyük sorunlara dönüşebilir mi? Veya KVK' ya bu sorunları bildirsem ne gibi bi karşılık verir. Kendileri bu ROM sorununu çözer mi ? Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı