Rehber Huawei Kirin işlemcili telefonlarda Bootloader kilindini açmak

Cracker18

Kilopat
Huawei/Honor cihazlarda bootloader kilidini açmak ücretli ancak bu yöntemle ücretsiz açılıyor.

· HiSuite yükleyin .
· Huawei Testpoint Sürücülerini yükleyin. (github linkinde hepsi var.)
· PotatoNV'nin son sürümünü indirin: GitHub - mashed-potatoes/PotatoNV: Unlock bootloader of Huawei devices on Kirin 960/95х/65x/620

Öncelikle belirteyim, işlem zahmetli. Arka kapağın açılması gerekiyor. Tornavida, ısıtıcı, yapıştırıcı gerekli.
Sonra şu bölüme ulaşmak gerekiyor. Cımbızla kısa devre yapıp PotatoNV programına telefonu göstermemiz lazım, kısa devre yaparak. Cımbızla dokununca ardından USB'yi takarsak program görüyor. Start yaparak kilidi açıyoruz.

1694644186567.png

Ayrıntılı isterseniz video burada:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayrıntılı konu burada:

Ben daha denemedim. Şu aralar çok yoğunum. Deneyince konuyu düzenleyeceğim. Bu işlem 30 kadar Huawei telefonda denenmiş. Yine de sorumluluk kabul etmiyorum. Deneyecekseniz yedekte almanız gerek.

Bir root için bunlar yapılmaz. Performans arttırmak ve yetki almak uğuruna telefonunuzu çöp etmeyin. - Bir Linux kullanıcısı.

Bir de Huawei kendi ayağına sıktı, geliştiricilere root atma yetkisini vermiyor. Böyle bir firmaya gereken cevabı ABD verdi, uğraşmayın ömrünün sonunda kadar kullanın cihazı default root işlerine girişmeyin. Denerseniz de ölü cihazda yapın.

Eskiden çok kolaydı ya. Geliştirici Seçenekleri > BL Kilit Aç. Bir de USB Debugging. Tamam. Canım sıkılır ROM, root atardım. Şimdi Xiaomi, Samsung ne zorlaştırdılar işi.

Arka kapağı açmadan nasıl olacak hocam bu iş? Mate 10 Lite kullanıyorum RNE-L01 ama delirmek üzereyim DC unlocker bile açmadı.

DC Unlocker paralı. Arka kapağı açıp kısa devre yapıp programa okutmak gerekiyor. Açmak şart hocam.

Hocam DC unlocker parası sorun değil. Yapacaksa onu da alırım. Ama bir kere alıp denedim açılamaz dedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı