Çözüldü Huawei Mate 20 Lite ekran yanığı oluştu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Metehan Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Dün gece uyumadan bir video izliyordum 25 dakikalık. Sonrasında yorumlar kısmı açık mis o şekilde yani. Parlaklık Full seviyedeydi. Sonra bir baktım yorumlar kısmı ekrana işlemiş. Bir hata falan olduğunu zannettim yeniden başlattım bir baktım boot ederken de yorumların ekranda izi kalmış. Sonra duş aldım biraz daha azalmış. Sabah uyandigim da da tamamen bitmişti. Sizce bu sorun bir daha olur mu? Telefonu kullanmaya korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Buna ghost screen deniyor. Bende de Mate 20 Lite vardı telefonu, çok yüksek parlaklıkta kullanınca oluyor usun süre aynı ekranda kalınca arkada izi duruyor. Telefonu dinlendirince geçiyor. Bunun bir çözümü yok tamirciye götürmelisin ama beni o kadar rahatsız etmemişti çünkü telefonu 5 dk dinlendirince geçiyor.
Buna ghost screen deniyor. Bende de Mate 20 Lite vardı telefonu, çok yüksek parlaklıkta kullanınca oluyor usun süre aynı ekranda kalınca arkada izi duruyor. Telefonu dinlendirince geçiyor. Bunun bir çözümü yok tamirciye götürmelisin ama beni o kadar rahatsız etmemişti çünkü telefonu 5 dk dinlendirince geçiyor.

Çözüm
Telefonu düşük parlaklıkta kullanırsan ve şarjda telefonla uğraşmazsan daha az görünür veya hiç görünmez. Hayalet ekranın tek çözümüyse ekran değişimi. Huawei, KVK veya GENPA servisine gidip değiştirmen daha mantıklı olur ancak 3.500 lira falan sanırım Huawei tarafında ekranın ücreti. 🥹

Hocam babam daha 2 ay önce yeni ekran ve koruyucu taktırmıştı kendi telefonuyla birlikte 1500 liraya. Hemen sorun olmasın diye korkuyorum. Bir de kendi kendine geçiyor fakat ileride sorun daha büyümez değil mi?

Hocam babam daha 2 ay önce yeni ekran ve koruyucu taktırmıştı kendi telefonuyla birlikte 1500 liraya. Hemen sorun olmasın diye korkuyorum. Bir de kendi kendine geçiyor fakat ileride sorun daha büyümez değil mi?

Yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi Full parlaklıkta kullanma telefonu. Şarjda oyun falan oynama çünkü şarjda çok ısınma yapıyor, azalacaktır. Ben bu şekilde 3-4 yıl kullanmıştım.

Yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi Full parlaklıkta kullanma telefonu. Şarjda oyun falan oynama çünkü şarjda çok ısınma yapıyor, azalacaktır. Ben bu şekilde 3-4 yıl kullanmıştım.
Anladım zaten azaldı ilk olduğunda çok belirgindi artık küçük izler kalıyor.

Telefonu düşük parlaklıkta kullanırsan ve şarjda telefonla uğraşmazsan daha az görünür veya hiç görünmez. Hayalet ekranın tek çözümüyse ekran değişimi. Huawei, KVK veya Genpa servisine gidip değiştirmen daha mantıklı olur ancak 3.500 lira falan sanırım Huawei tarafında ekranın ücreti. 🥹

Hocam bende ekran sararmasi var sag ust kose beni de garantisi var kapsamda degisirler mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20230716_170952.jpg
    IMG_20230716_170952.jpg
    54,7 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20230716_170937.jpg
    IMG_20230716_170937.jpg
    56 KB · Görüntüleme: 29
Hocam bende ekran sararmasi var sag ust kose beni de garantisi var kapsamda degisirler mi?
Garantisi varsa ve senden dolayı oluşan bir hata değilse Huawei ile iletişime geçip ücretsiz bir şekilde kargoyla servise gönderebilirsin. Kesin olmamakla birlikte büyük ihtimal garanti kapsamında olur. ❤️

Geri
Yukarı