Custom ROM Huawei telefonda ROM yükleme

GTX 1080

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhabalar, telefonum Huawei Mate 20 Pro.
Custom ROM yüklemek istiyorum çünkü güncelleme almadığından whatsapp'ın son sürümlerinde çok çöküyor telefon.
Mümkünse güncelleme konusunda sıkıntı çektirmeyecek, güncel ve stabil çalışan bir Custom ROM istiyorum.

Bootloader kilidini açmam için ise ayrı bir yardım gerekebilir. Rehber falan bakınca hiç bir şey anlamadığımdan canlı olarak yardımcı olur musunuz?
@Kullanıcı1355

Merhabalar, telefonum Huawei Mate 20 Pro.
Custom ROM yüklemek istiyorum çünkü güncelleme almadığından whatsapp'ın son sürümlerinde çok çöküyor telefon.
Mümkünse güncelleme konusunda sıkıntı çektirmeyecek, güncel ve stabil çalışan bir Custom ROM istiyorum.

Bootloader kilidini açmam için ise ayrı bir yardım gerekebilir. Rehber falan bakınca hiç bir şey anlamadığımdan canlı olarak yardımcı olur musunuz?
@Kullanıcı1355
Bir kontrol edeyim. Geri dönüş yapacağım.

Maalesef ki pek bir şey bulamadım. Custom ROM yerine GSI kullanabilirsiniz.

Bootloader kilidi için göz atın; Huawei Bootloader Kilidi Kaldırma Rehberi ✔
Gayet kolay bir işlemdir.
Eğer bilgisayarınız yoksa Bugjaeger kullanmanızı öneririm

Eğer yardım gerekirse buradayım

Son düzenleme:

Maalesef ki pek bir şey bulamadım. Custom ROM yerine GSI kullanabilirsiniz.

Bootloader kilidi için göz atın; Huawei Bootloader Kilidi Kaldırma Rehberi ✔
Gayet kolay bir işlemdir.
Eğer bilgisayarınız yoksa Bugjaeger kullanmanızı öneririm

Eğer yardım gerekirse buradayım
GSI ne tam olarak? Sıkıntı çıkarmaz değil mi?

GSI ne tam olarak? Sıkıntı çıkarmaz değil mi?
GSI açılımı Generic System İmage olup kutudan android 8 ve üstü ile gelen tüm telefon ve tabletlerde kullanılabilir. Ben kendi tabletimde kullanıyorum. Sıkıntı konusunda tam bir şey diyemem. Sonuçta tam olarak cihaza hedefli değil. Ama bende sorun çıkartmadı. Bilinen developer ların geliştirdiği GSI ları kullanın. Tüm GSI listesi; Generic System Image (GSI) list
Cihaza uygun GSI seçmek önemlidir!
Uyumluluk kontrolünü şu uygulama ile yapabilirsiniz; Treble Info - Apps on Google Play
Eğer kurma kararı alırsanız söyleyin çünkü daha fazla yardım gerekli olacak (uyumluluk seçimi konusunda)

GSI açılımı Generic System İmage olup kutudan android 8 ve üstü ile gelen tüm telefon ve tabletlerde kullanılabilir. Ben kendi tabletimde kullanıyorum. Sıkıntı konusunda tam bir şey diyemem. Sonuçta tam olarak cihaza hedefli değil. Ama bende sorun çıkartmadı. Bilinen developer ların geliştirdiği GSI ları kullanın. Tüm GSI listesi; Generic System Image (GSI) list
Cihaza uygun GSI seçmek önemlidir!
Uyumluluk kontrolünü şu uygulama ile yapabilirsiniz; Treble Info - Apps on Google Play
Eğer kurma kararı alırsanız söyleyin çünkü daha fazla yardım gerekli olacak (uyumluluk seçimi konusunda)
ben bu işleri hiç bilmediğimden bana bir GSI önerir misiniz?

ben bu işleri hiç bilmediğimden bana bir GSI önerir misiniz?
İlk önce yanıtımda verdiğim linkten uygulamayı indirin. Sonra uygulamanın ana sayfasındaki verilen bilgileri resim veya ekran görüntüsü alarak buradan gönderin. Ayrıca detaylar kısmınada girip ekran görüntüsü vb alıp buradan paylaşın. Bunlar çok önemlidir. Sırasıyla yapacağız

İlk önce yanıtımda verdiğim linkten uygulamayı indirin. Sonra uygulamanın ana sayfasındaki verilen bilgileri resim veya ekran görüntüsü alarak buradan gönderin. Ayrıca detaylar kısmınada girip ekran görüntüsü vb alıp buradan paylaşın. Bunlar çok önemlidir. Sırasıyla yapacağız
telefonumdan indireceğim uygulama değil mi?

Screenshot_20230810_144759_tk.hack5.treblecheck.jpg

Kusura bakmayın detaylar kısmını atacağımı unutmuşum.
Screenshot_20230810_144858_tk.hack5.treblecheck.jpg

Eki Görüntüle 1897264

Kusura bakmayın detaylar kısmını atacağımı unutmuşum.
Eki Görüntüle 1897266
Cihaz Treble Project (GSI) ile uyumlu. Şimdi telefonunuzun internetten bilgilerini kontrol edeceğim. Ve en iyi hangi android sürümünü çalıştırabileceğini kontrol edeceğim. 2-3 dk içinde yeniden geri dönüş yapacağım. Ayrıca cihazınızın ARM64 mimari kullanması konusunda avantajlısınız :)

Cihaz Treble Project (GSI) ile uyumlu. Şimdi telefonunuzun internetten bilgilerini kontrol edeceğim. Ve en iyi hangi android sürümünü çalıştırabileceğini kontrol edeceğim. 2-3 dk içinde yeniden geri dönüş yapacağım. Ayrıca cihazınızın ARM64 mimari kullanması konusunda avantajlısınız :)
Cihaz Android 13 çalıştıracak düzeyde fazlasıyla (işlemci olarak) fakat cihazın kaç GB RAM ve depolaması mevcut? Önem taşıyor biraz

Yeni konular

Geri
Yukarı