i3 10100F ekran kartsız çalışır mı?

Bir GT1030 alabilirsin. Intel işlemcilerde, F ibareli olanlarda dahili grafik olmaz. Bu yüzden PC'ni kullanamazsın. Fanlar döner, çalışıyor gibi olur ama görüntü alamazsın.

@Windows 7 bozmaz niye bozsun? Bir kere boot etmesi yeterli, sıfır bir sistemde PCIe yuvasının bozuk olma ihtimali çok düşük. RAM'lerde bozukluk varsa ilk saniyede kendisini kapatır ama tüm parçalar, kablolar doğru monteli, sağlıklı ise normal bir açılıştan farkını hissedemezsin no signal yazısı hariç. Sistemin teknik olarak çalışması için ekran kartı yuvasının dolu olmasına ihtiyacı yok. Sen de ekran kartını söküp boot yapmayı deneyebilirsin ne demek istediğimi daha iyi anlarsın.

@kino denediğimde sonuç sonsuz döngü. Sistemin açılması da RAM'lerin sorunsuz olduğunu göstermez, en basitinden XMP profilinde hata veriyor mu ona bakılmalı. Ayrıca işlemcinin hayati olmayan pinleri de bozulmuş olabilir (bu kadar şansız olma ihtimali yoktur ama ihtimal). Hadi tüm bunları geçtim diskleri her türlü test edemeyecek.

@Windows 7 RAM'ler bozuksa veya sağlamsa yeniden başlama davranışı farklı oluyor. Arızalı veya oturmamış RAM 1 saniye bile boot olamadan geri kapatıyor kendisini, Memtest ile anlaşılacak farklı bir sorunu varsa o ayrı, sistemin tüm sağlığını test etmek için görüntü alabilmek şart. Burada demek istediğim sistemi toplayıp, ekran kartı kovalarken hiç bir şekilde tepki vermeyen, boot olmayan bir sistem varsa geç olmadan sorunu bulmak için bir bilgisayarcının yolunu tutmak veya tanıdık birisinin sistemiyle deneme yapmak.

400TL civarı ucuz ekran kartı önerisi var mıdır uygun.
B460M-A anakart
i3 10100F işlemci
PSU 500W
10100f ve 10100 arasinda 400 küsür TL fark var.
O paraya da sıfır GT710 alınabilir.
GT710 alacağına 10100 alırsın ama, iGPU daha iyidir 710'dan.
Sağol ama ikinci el ekran kartı aliexpress yada sahibindenden bulabilirmiyim 400tl fiyata

400TL civarı ucuz ekran kartı önerisi var mıdır uygun.
B460M-A anakart.
i3 10100F işlemci.
PSU 500W.

Sağ ol ama ikinci el ekran kartı AliExpress'ya da sahibindenden bulabilir miyim 400TL fiyata.

Bu parçalar şu an elinde mi yoksa alacak mısın? AMD işlemci ve anakart almanı öneririm A320 anakartlarda bile M.2 SSD var. Ayrıca APU sistem alsan daha iyi. Ryzen 3 4300GE çok güzel işlemci. Bilgisayar için toplam bütçen nedir?

Bu parçalar şu an elinde mi yoksa alacak mısın? AMD işlemci ve anakart almanı öneririm A320 anakartlarda bile M.2 SSD var. Ayrıca APU sistem alsan daha iyi. Ryzen 3 4300GE çok güzel işlemci. Bilgisayar için toplam bütçen nedir?

Parçalar elimde alalı birkaç ay oluyor. Açıkçası iyi bir ekran kartı almadan parçaları kullanıp ikinci ele düşürmek istemedim fakat imkanlar yok bende idarelik ekran kartı arıyorum mecbur.
Açıkçası parada yok elimde bir şekilde bir şeyler bulacağım yani artik kullanayım parçaları üniversite de yaklasıyor.

Son düzenleme:
Parçalar elimde alalı birkaç ay oluyor. Açıkçası iyi bir ekran kartı almadan parçaları kullanıp ikinci ele düşürmek istemedim fakat imkanlar yok bende idarelik ekran kartı arıyorum mecbur.
Açıkçası parada yok elimde bir şekilde bir şeyler bulacağım yani artik kullanayım parçaları üniversite de yaklasıyor.

Bütçene göre parçalar çok saçma olmuş çünkü B460M anakart falan fazla para vermişsin keşke toplamadan önce konu açsaydın şu bütçeye toplama PC önerisi falan neyse. 2. el almanı pek önermem temiz bulursan alabilirsin onun dışında 400 TL herhangi kart okul ve günlük kullanım için sana yetecektir.

AliExpress'te ve sahibinden de 650TL civarı HD7850 buldum gayet iyi performans olarak biraz bekleyip alabilirim sahibinden de satici pg kabul ederse taksitlide alabilirim sizin tavsiyeleriniz var mıdır?
Bu arada soyle düşündüm kotu bir ekran kartı alıp parçaları kullanmak istemedim iyi fiyattan hala satabiliyorum parcalari almışken bunu alayim dedim. Çünkü 1 2 aya biraz iyi bir şey almak istesem bunu satıp bu sefer ustune eklemem gerek bana yeter bu kart uzun sure.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı