i3 10100F sistem macOS Monterey kurulumunda Apple logosunda kalıyor

Daha fazla  
RAM
G.Skill RipjawsV Red 16 GB 3000 MHz DDR4 CL16 F4-3000C16S-16GVRB Ram
SSD veya HDD modeli
Samsung 250GB 970 Evo M2 SSD
Ekran kartı
MSI AMD Radeon R9 280 3GB Ekran Kartı
Anakart
Asus Tuf Gaming Z490 Plus
İşlemci
i3 10100F
Merhaba, bilgisayarıma daha önce GTX1070 ekran kartı ile macOS High Sierra kurulumu yapmıştım. Bu kurulumu ayrı SATA SSD'ye yapmıştım ve sürüm eski olduğu için istediğim programları vs kuramadım ve şimdi Dual boot ile Monterey kullanmak istiyorum. Bunun için öncelikle eski ekran kartımı (R9 280) sisteme taktım ardından imajı indirip High Sierra kurulumu yaptığım SSD'yi taşınlabilir olarak bağlayıp imaj dosyasını yükledim. Daha sonra sistemimle uyumlu olan Config doyasını OC dosyası içine attım. Adımları doğru yaptığımı düşünüyorum ama kurulum Apple logosunun altındaki bar uzun süre beklememe rağmen takılı kalıyor. Sosyaldeki diğer konulara da baktım benzer sorunlar yaşayanlar olmuş genellikle ilk akla gelen Config dosyası o yüzden Config dosyamı da buraya ekliyorum. Bu arada kurulum yapacak olduğum SSD'ye 50GB kadar boş alan ayırıp paragon ile Apple HFS olarak ayarladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
50 GB çok yetersiz olacaktır Monterey için . 40 GB'ını işletim sistemi kullanacaktır zaten. EFI dosyası paylaşacağım.

Bir güncelleme paylaşmak istiyorum. boot-args kısmını kendim aşağıda verdiğim konudaki config dosyasından alarak düzenledim. Kısaca boot-args kısmına
Kod:
-v keepsyms=1 debug=0x100 alcid=1 npci=0x2000 shikigva=40
bu kodu ekledim. Bu sayede kurulum ekranına gelebildim. Ancak bu sefer yaşadığım sorun kurulum ekranında ekranın donması. 3 ya da 4 defa kurulum yapmayı denedim ilk ya da ikinci seferde kurulum donmadan kendisini yeniden başlattı. Bu yeniden başlatma esnasında yine dondu. Bu donan ekranda bu sefer sadece Apple logosu, logonun altında dolan bir bar ve barın altında da yaklaşık ne kadar süreceği yazıyordu. Donma nasıl olduğunu biraz daha açmam gerekirse mause dahil her şey işlevini yitiriyor, sadece ekran kalıyor. Ayrıca kuruluma başlamadan önce ve bahsettiğim kurulum esnasında yeniden başlatmada her seferinde reset nvram komutunu kullandım. Ancak yazının başında verdiğim kod ve reset nvram gibi komutlar ne işe yarıyor bilmiyorum öğrenmek istiyorum bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim :)

1665929070430.jpg

Bu sefer komple EFI bölümünü buraya koyuyorum, yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı