i3 10100f sisteme kule tipi soğutucu önerisi

duphinr

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 8GB Vengeance Lpx 3200mhz CL16 DDR4 Ram
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
Gigabyte H410M S3H V3
İşlemci
intel i3 10100f
Arkadaşlar Gigabyte H410M S2H V3 için kule tipi soğutucu öneriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemci için stok fan yeterli ancak illaki alacağım diyorsanız SE-214XT iyidir.
Hocam normalde yeterliydi fakat şimdi garip bir şekilde sıcaklıklar artmaya başladı termal macunu yeniledim yine aynı, eskiden oyunlarda 50-65 arası sıcaklık vardı şimdi 73'e falan çıkıyor ve kasmalar oluyor bu sıcaklık değerlerinde.

Hocam Ramden dolayı sıkıntı olmaz değil mi ? ram işlemciye yakın.

Hocam normalde yeterliydi fakat şimdi garip bir şekilde sıcaklıklar artmaya başladı termal macunu yeniledim yine aynı, eskiden oyunlarda 50-65 arası sıcaklık vardı şimdi 73'e falan çıkıyor ve kasmalar oluyor bu sıcaklık değerlerinde.

73 kasmalar olması imkansız. 85 derece ve üstünü görene kadar bir problem olmaz.

73 kasmalar olması imkansız. 85 derece ve üstünü görene kadar bir problem olmaz.
e kasıyor ama işlemcinin başka bir sorunu olabilir mi? neyden dolayı kasabilir oyunda örn; valorantta normalde 150-250 fps alıyorum fakat 120 - 110 a düşünce kasıyor ve eskiden de aynı değerleri alıyordum ama gram takılma kasma olmuyordu.

E kasıyor ama işlemcinin başka bir sorunu olabilir mi? Neden dolayı kasabilir oyunda örneğin; Valorant'ta normalde 150-250 FPS alıyorum fakat 120 - 110'a düşünce kasıyor ve eskiden de aynı değerleri alıyordum ama gram takılma kasma olmuyordu.

Valorant'ın son güncellemesi ile ilginçtir ki bende performans düşüklüğü yaşadım. i5-9400F İle. Bir adet daha 8 GB RAM alırsanız sisteminizin performansı bariz seviye de artacaktır.

Valorant'ın son güncellemesi ile ilginçtir ki bende performans düşüklüğü yaşadım. i5-9400F İle. Bir adet daha 8 GB RAM alırsanız sisteminizin performansı bariz seviye de artacaktır.
3 4 aydır böyle sön güncellemeden sonra değişen bir şey olmadı fakat şöyle bir durum var ram slotu 2 adet anakartımda 2 tane 8+8 var yeterli diye düşünüyorum 2666mhz de çalışıyor malum işlemciden dolayı :D

3 4 aydır böyle sön güncellemeden sonra değişen bir şey olmadı fakat şöyle bir durum var RAM slotu 2 adet anakartımda 2 tane 8+8 var yeterli diye düşünüyorum 2666MHz de çalışıyor malum işlemciden dolayı :D

Raminizi 8 GB olarak belirtmişsiniz. Yani aklıma başka bir seçenek gelmiyor. Değerlere de normal diyorsunuz. Temiz bir format atmayı denediniz mi? Birkaç kere drop sorunumu çözmüşlüğü var.

Denetim Masası üzerinde güç tasarrufu modunda kullanmıyorsunuz değil mi?

Dosya Ekleri

• 1712204275960.png
    1712204275960.png
    19,9 KB · Görüntüleme: 6
Raminizi 8 GB olarak belirtmişsiniz. Yani aklıma başka bir seçenek gelmiyor. Değerlere de normal diyorsunuz. Temiz bir format atmayı denediniz mi? Birkaç kere drop sorunumu çözmüşlüğü var.

Denetim Masası üzerinde güç tasarrufu modunda kullanmıyorsunuz değil mi?
Hayır yüksek performansta kullanıyorum, defalarca format attım sanırım işlemciyi değiştirmem gerek.

Geri
Yukarı