i3-4130 düşük performans veriyor

mrgainnopain

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sistemim 750 Ti, i3-4130 ve 8 GB RAM. Normalde çoğu oyunu iyi FPS'lerde oynayabiliyorum ama FiveM'da CPU çok yediği için sıkıntı çıkarıyor FPS bazı yerlerde çok düşüyor. Bir arkadaşımda i5-4160K var overclock yapmış ve kule fan almış FPS'i neredeyse sabit 60. benim işlemciye de overclock yapılmıyor bildiğim kadarıyla ama belki kule fan performansını arttırabilir diye düşünüyorum. Fikrinizi almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar sistemim 750 Ti, i3-4130 ve 8 GB RAM. Normalde çoğu oyunu iyi FPS'lerde oynayabiliyorum ama FiveM'da CPU çok yediği için sıkıntı çıkarıyor FPS bazı yerlerde çok düşüyor. Bir arkadaşımda i5-4160K var overclock yapmış ve kule fan almış FPS'i neredeyse sabit 60. benim işlemciye de overclock yapılmıyor bildiğim kadarıyla ama belki kule fan performansını arttırabilir diye düşünüyorum. Fikrinizi almak istiyorum.

İşlemcin ısınmıyorsa kule fan hiçbir işe yaramayacaktır.

Sıcaklık 70-80 dereceyi görüyorsa etkileyebilir. Onun disinda 60 - 65 dereceyse sikinti yok. Onun yerine islemci upgrade yapin anakartinizin destekledigi kadar
İkinci el olarak piyasada i7 4790K veya i5 4690K hangisine bütçeniz yetiyorsa alın rahatlarsiniz anakartinizin son bu nesilleri destekliyor ve bu işlemcilerde bayağı iyi hâlâ.

Geri
Yukarı