Çözüldü R5 5500 düşük performans veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Grim Reaper

Hectopat
Yer
İzmir
RAM
gskill ripjaws 16 gb 2x8 2400 (veya 3200) mhz
Anakart
B450M S2H
Selam, bugün i5 7500'den R5 5500'e geçtim. Ama FPS testlerinde ya hiç fark olmadı ya da 7500'den bile daha düşük performans aldım. Özellikle CS'de işlemci Max 130 FPS görüyor. Aynı ayarlarda 7500 200 falan rahat alıyordu. Sorun nedir bir öneriniz var mı? @izmirkartali hocam sizi de konuya davet etmek isterim donanım bilginiz belki bir kez daha işimi görür.

Çözüm
Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın ama halen sorununuz devam ediyor mu?
Yok hocam. En azından şuanda durum daha iyi. Sorun sanırsam Cs'ye özelmiş. Yoldaş oynarken 500 600 Fps bile görebilirken sadece Dust 2'de bu sorunu yaşıyordum. Sonradan rx 6500 olan ekran kartımı 6600 olarak güncelledim. Sorun çözüldü. Artık 50 60 fps yerine 200 falan alıyorum. Diğer haritalara göre hala daha az ama dediğim gibi bu işlemcinin sorunu değil anladığım kadarıyla.
Sorun olsun veya olmasın kesinlikle tavsiyemdir işlemci veya anakart değişiminde temiz kurulum benim için her zaman önemli olmuştur kesinlikle temiz kurulum yapıp ram hızlarını kontrol edip öyle deneyin.
Evet 1 2 güne herşeyi yedekleyip temiz kurulum yapacağım zaten pc çer çöp kaynıyor. Bu sorunu muhtemelen çözücektir ama yine de her ihtimale karşılık önerilerinize açığım.

İşin anlamadığım kısmı Afterburner ben de kullanıyorum ama i5 7500'deki gibi sıcaklık değerlerini göremiyorum niyeyse. Her şey açık Afterburner'da.

AMD chipsetlerini kurdu bilgisayarcı. 0'dan format atmadım daha ama atacağım. Araştırdığımda insanlar da aynı şeyi önermişti yorumlarda ama ben format atana kadar biraz bilgi toplamak amacıyla bu konuyu açtım.

2400 MHz belleklerim.

İşin anlamadığım kısmı Afterburner ben de kullanıyorum ama i5 7500'deki gibi sıcaklık değerlerini göremiyorum niyeyse. Her şey açık Afterburner'da.

AMD chipsetlerini kurdu bilgisayarcı. 0'dan format atmadım daha ama atacağım. Araştırdığımda insanlar da aynı şeyi önermişti yorumlarda ama ben format atana kadar biraz bilgi toplamak amacıyla bu konuyu açtım.

2400 MHz belleklerim.

Bu arada CS'de performans yerin dibine girdi ama RDR'de bir 10 FPS artış var en az.

2400 MHz belleklerim.

Bu arada CS'de performans yerin dibine girdi ama RDR'de bir 10 FPS artış var en az.

Garip evet belki de format işi çözebilir formatladıktan sonra bilgilendirir misin?

Garip evet belki de format işi çözebilir formatladıktan sonra bilgilendirir misin?
Gerçekten ilginç.Rdr 2 de 15 fps falan fark yarattı işlemci. Ama Cs'de i5 7500 resmen tur bindirdi anlamadım çok garip. Formatlayacağım sonra bilgilendiricem. Format harici tavsiyeniz varsa açığım.

Bu arada düz format atmam yeterli mi? Yoksa illa Windows'u da mı sıfırdan kurmalıyım?

Son düzenleme:
Onları satmaya çalışın bence. Üzerine az farkla ikinci el 3200MHz RAM almaya bakın.
O farka o parayı veremem şuanda hocam. Pc'ci bile ilk ssd almamı önerdi ki haksız diyemem. Adama parçaları takmaya götürdüm herşeyi ayarladı pc yi açtı açılana kadar çay demleyip içebiirdik o sürede o kadar sürdü. Ayrıca rame para ayırmaktansa 6600 almaya uğraşmak bana çok daha mantıklı geliyor şuanda.

O farka o parayı veremem şuanda hocam. Pc'ci bile ilk ssd almamı önerdi ki haksız diyemem. Adama parçaları takmaya götürdüm herşeyi ayarladı pc yi açtı açılana kadar çay demleyip içebiirdik o sürede o kadar sürdü. Ayrıca rame para ayırmaktansa 6600 almaya uğraşmak bana çok daha mantıklı geliyor şuanda.
SSD de şart tabi ki.
2400MHz ile 3200MHz RAM arasında 100 TL hadi bilemedin en fazla 200 TL fark olur.

SSD de şart tabi ki.
2400MHz ile 3200MHz RAM arasında 100 TL hadi bilemedin en fazla 200 TL fark olur.
2.elden satınca o fark bi 400 500 Tl ye çıkıcak gibi. O kadar param yok ki o 100 200 tl fark için yırtınıyorum diyebiliriz. Eski anakart işlemciyi daha koymadım ilana onları halledeceğim. Ssd alıp rx 6600 almayı düşünüyorum ama pek iç açıcı durmuyor ihtimaller.

2.elden satınca o fark bi 400 500 Tl ye çıkıcak gibi. O kadar param yok ki o 100 200 tl fark için yırtınıyorum diyebiliriz. Eski anakart işlemciyi daha koymadım ilana onları halledeceğim. Ssd alıp rx 6600 almayı düşünüyorum ama pek iç açıcı durmuyor ihtimaller.
@izmirkartali Peki hocam insanlar format önermişler bu sorun için. Düz sıfırlamak yeterli olur mu yoksa Windows'u da 0 dan kurmamız gerekli mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı