Clover i3 7200U için İşlemci Güç Yönetimi Ayarlama

Herkese merhaba,
Big Sur kurulu cihazımda güç yönetimi ayarlarını uygulamak istiyorum. Forumda yaptığım araştırmalarda uyguladığım bazı önerilerde başarılı sonuç alamadım. Intel Power Gagdet uygulamasından baktığımda hiçbir hareketlilik gözükmüyor. Başka bir alternatif var mı ya da ben mi yanlış yapıyorum? Teşekkürler.
Marka: Dell Inspiron 3581.
Sistem özelliklerim ise şöyle:
  • Intel i3 7200u.
  • 8 GB 2133 MHz RAM.
  • Samsung 970 EVO Plus 256 GB M.2 HDD.
  • Intel HD Graphics 620.
  • Radeon 520.
Resimde görüldüğü gibi forumda anlatımları yapmama rağmen güç yönetiminin hala yüklü olmadığı gözüküyor.

Ekran Resmi 2021-05-20 13.51.35.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba,
Big Sur kurulu cihazımda güç yönetimi ayarlarını uygulamak istiyorum. Formda yaptığım araştırmalarda uyguladığım bazı önerilerde başarılı sonuç alamadım. Intel Power gagdet uygulamasından baktığımda hiçbir hareketlilik gözükmüyor. Başka bir alternatif var mı ya da benmi yanlış yapıyorum. Teşekkürler.
Marka: Dell Inspiron 3581.
Sistem özelliklerim ise şöyle:
-Intel i3 7200u.
-8 GB 2133 MHz RAM.
-Samsung 970 EVO Plus 256 GB M.2 HDD.
-Intel HD Graphics 620.
-Radeon 520.
Resimde görüldüğü gibi formda anlatımları yapmama rağmen güç yönetiminin hala yüklü olmadığı gözüküyor.

Eki Görüntüle 1032374

Kext klasörünün resmini atar mısınız? Tüm ya da olan kextleri söyler misin? VirtualSMC var mı kext klasöründe?

Intel Power Gadget uygulaması iznini verdiniz mi?

Verdim hocam uygulama açılıyor ama hareketlilik yok. Sonra aradan 15 saniye geçince program beklenmedik bir hatayla karşılaştı diyor kapanıyor. Acaba bir yerde yanlış mı yapıyorum? Bir de forumda baktığım kadarıyla X86PlatformPlugin yüklü olması gerektiğinden bahsetmişler. İlk resimde onun yüklü olmadığı gözüküyor bende birkaç ayar yaptım Terminal'den ama yüklenmedi. Acaba onun kexti falan mı var hocam?

Verdim hocam uygulama açılıyor ama hareketlilik yok. Sonra aradan 15 saniye geçince program beklenmedik bir hatayla karşılaştı diyor kapanıyor. Acaba bir yerde yanlış mı yapıyorum? Bir de forumda baktığım kadarıyla X86PlatformPlugin yüklü olması gerektiğinden bahsetmişler. İlk resimde onun yüklü olmadığı gözüküyor bende birkaç ayar yaptım Terminal'den ama yüklenmedi. Acaba onun kexti falan mı var hocam?

Kexti yok ama SSDT dosyası var. Forumu tahmin edebiliyorum.

SSDT olayını bir türlü anlayamadım hocam. İşiniz yoksa yardımcı olursanız sevinirim. Hocam ne yapmam gerek ne önerirsiniz?
alc4.png
alc5.png

Gösterdiğimiz klasör yolunda Hackintool tarafından sistemimize ait .aml uzantılı bir kısım dosyanın düştüğünü göreceksiniz.

Böyle SSDT'ler düşecektir bize lazım olan DSDT. Bana o DSDT dosyasını atınız.

Eki Görüntüle 1032438Eki Görüntüle 1032439

Gösterdiğimiz klasör yolunda Hackintool tarafından sistemimize ait .aml uzantılı bir kısım dosyanın düştüğünü göreceksiniz.

Böyle SSDT'ler düşecektir bize lazım olan DSDT. Bana o DSDT dosyasını atınız.
Buyurun hocam. Çıkarttım zipledim.

Geri
Yukarı