Çözüldü i3-8130U sistemde Hackintosh kurulumda hata veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cornywaffle

Attopat
Daha fazla  
RAM
8Gb samsung cl19
SSD veya HDD modeli
Kingston ssd
Ekran kartı
UHD 620; Geforce mx130
Anakart
ASUS x510uf (laptop)
İşlemci
Intel i3-8130u
Hackintosh kurmayı denemeye çalışıyorm ama Apple logosunu gösterip yükleme çubuğu dönüyor, birkaç hata verdi. Bunların ne hakkında olduğunu bilmiyorum, yardımcı olur musunuz?

Özür dilerim, görsel yükle butonunu konuyu açınca göremedim işte fotoğraf.

Dosya Ekleri

• 434.jpg
    434.jpg
    469,5 KB · Görüntüleme: 44
Hangi EFI ve imajı kullanıyorsun.
@Kleyn

Technopat'in verdiği EFI'yi ve imajı kullanıyorum biraz düzeltme yaptım, batterymanager i sildim ve iGPU kimliğini değiştirdim, AHCI not executed hatasını falan veriyordu, şimdi vermiyor ama yine yükleme çubuğu donuyor. Bu arada Mojave kullanıyorum.

Bunu EFI/OC/Drivers içine at.
Bu aracı indir ve aç. Config dosyasını seç ve aç. Sonra fıle > OC snapshot ve EFI içindeki OC klasörünü gösterip save yapıp deneyin.

Bunu EFI/OC/Drivers içine at.
Bu aracı indir ve aç. Config dosyasını seç ve aç. Sonra fıle > OC snapshot ve EFI içindeki OC klasörünü gösterip save yapıp deneyin.

Oldu ama bana bunları gösteriyor, hiçbir şeyi seçemiyorum klavye olmuyor. Sonrasında Windows'u açmayı deneyip bu hatayı verdi. Disk bağlı değil diyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20221204_114038.jpg
    IMG_20221204_114038.jpg
    119,8 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20221204_114048.jpg
    IMG_20221204_114048.jpg
    170,4 KB · Görüntüleme: 22
USB içindeki EFI'yi komple silin. RAR içindeki EFI dosyasını USB içine atıp deneyin.

USB içindeki EFI'yi komple silin. RAR içindeki EFI dosyasını USB içine atıp deneyin.

Yine aynısı oluyor hocam. Bios ta 2 tane usb gösteriyor biri part 1 part 3 acaba onda mı sorun var, Part 1 ilk yapıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı