i3 9100F - GTX 1650S sisteme yükseltme önerisi

Hocam yeni bir sistem almak yerine;

Bu parçalarla işlemci ve anakart değişimine gidilse nasıl olur?
Anakart iyi güzel ama gereksiz sıradan kullanıcı için. İşlemci de fahiş. Bu arada elindeki RAM'i satıp kit alman daha sağlıklı olacaktır.

Anakart iyi güzel ama gereksiz sıradan kullanıcı için. İşlemci de fahiş. Bu arada elindeki RAM'i satıp kit alman daha sağlıklı olacaktır.
Ram değişimi veya bir 8 GB daha eklemenin özellikle AMD sistem için kesinlikle gerekli olduğunu düşünüyorum size katılıyorum. Önerdiğiniz anakart aslında bütçeme çok daha uygun. Ancak ben şuan kullandığım anakarttan çok çektim. Sistemi alırken bütçem kısıtlıydı geleceği açık bir anakart almadım. AsRock B550m bütçe açısından kesinlikle olabilir ancak biraz daha fiyat farkıyla geleceği parlak anakart öneriniz olur mu? R5 5600`ü ilerleyen yıllarda yükseltmek istesem sorunsuz daha güçlü işlemci takabileceğim bir anakart? Üstelik siz 5600 önermişsiniz ama ben 5600x`den gitmek istedim aradaki fiyat farkına değmez mi? Oyun ve yayın açarken özellikle sıkıntı çıkartmasın istiyorum. Anakarttan yükseltme için çektim ancak ondan daha kötüsü işlemcim beni deli ediyor...

Değmez. Arada çok az fark var ve daha fazla ısınıyor. AM4'e 5600'ün üstü yatırım yapılmaz. AM5'e geçersiniz.
Aslında bütçeyi arttırıp AM5 üzerinden gitmeyi düşündüm. Ancak ekran kartım 1650S. Ryzen 5 5600 bile epey fazla gelecek. AM5 sisteme geçilirse haliyle ekran kartını da yükseltmek gerekmeyecek mi?

Sorun çıkartmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı