Çözüldü i5-10300H - GTX 1650 laptopta NVIDIA Denetim Masası'nda eksik ayarlar var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kernelginar

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
20
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop: ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323
İşlemci: i5-10300H
Ekran kartı: GTX 1650
RAM: 8 GB 3200 MHz DDR4 Laptop
Dahili Depolama: Intel SSDPEKNU512GZ
Meslek
Öğrenci
Ekran kartı
NVIDIA GTX 1650, Intel UHD Graphics
İşlemci
i5-10300H
Merhaba.

Laptop bu. NVIDIA Denetim Masası'nda birçok ayar eksik. Görüntü ayarları, video ayarları gibi birçok ayar gözükmüyor. Şu şekilde göstereyim:

Ekran Görüntüsü (5).png

Bizde bulunan R7 7735HS - RTX 4050 laptopta ise bu bahsettiğim ayarlar gözüküyor. Gözükmesi için denediğim yöntemler şunlar:

• NVIDIA sürücüsünü tamamen kaldırıp tekrar yüklemek.
  • Hizmetler > NVIDIA ile ilgili servisleri aktif hale getirmek.
  • Belki bir ihtimal diyerek Intel sürücüsünü tamamen kaldırıp tekrar yüklemek.
Dizüstü bilgisayar ekranı Intel ekran kartını kullanıyor. Bununla ilgili mi diye düşündüm ve bu sefer dizüstü bilgisayarın ekran kartını varsayılan olarak NVIDIA ayarlamak için araştırma yaptım ama yaptığım adımların hiçbiri bunu da çözmedi.

Ekran Görüntüsü (6).png

Gördüğünüz gibi dizüstü ekranı Intel ekran kartına bağlı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
Ekran kartınızda MUX Switch yoksa normal. MUX Switch olmayan kartlarda o seçenekler görünmüyor. Yapabileceğiniz bir şey yok bu durumda.
MUX switch yoksa Intel ekran kartı asla devre dışı kalmaz çünkü ekrana görüntüyü mecbur onboard veriyor. Monitör çıkışlarından biri hariciye bağlıysa ancak öyle harici grafik kartı ekrana görüntü verir.

Optimus teknolojisi etkin oldugu icin boyle. Eksik ayarlari Intel'in grafik panelinden yapilandirman gerekiyor.

MUX Switch olsaydi tamamen harici karti kullanabilirdin ve eksik ayarlar gozukurdu ama maalesef ki cihazinda MUX Switch bulunmuyor.

Geri
Yukarı