Çözüldü i5 11400 güç kilidi nasıl açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Drachen R50

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba.
i5 11400 işlemcinin performansindan tam olarak yararlanmak için güç limitini kaldirmak istiyorum. Anakartim MSI H510M Pro ve Corsair Hydro H45 sivi soğutmam var. Bunu nasıl yapabilirim BIOS ayarlarini bileniniz var midir?

Çözüm
Nerden öğrenebilirim acaba?

Nerden öğrenebilirim acaba

Technopat kanalinda izledim eğer limiti kaldirirsak işlemci daha çok güç tüketiyor ama daha iyi oluyor. Sadece nasil yapilacağini bilmiyorum.
Bilgisayar açılırken BIOS ekranına girip OC kısmından CPU Cooler seçeneğine gelip Water Cooler seçeceksin. Eğer böyle bir ayar yoksa açılmıyordur zaten.
1650406473470.png

1650406481899.png
Merhaba.
i5 11400 işlemcinin performansindan tam olarak yararlanmak için güç limitini kaldirmak istiyorum. Anakartim MSI H510M Pro ve Corsair Hydro H45 sivi soğutmam var. Bunu nasıl yapabilirim BIOS ayarlarini bileniniz var midir?
MSI BIOS'da CPU Cooler kısmından seçiyorsun. Water Cooler seçersen kalkmış oluyor.
H510'da kaldırılıyor mu bilmiyorum. B560'da oluyordu galiba.

Merhaba.

İşlemciniz k serisi değil bana göre en fazla Turbo Boost açabilirsiniz.

MSI BIOS'da CPU Cooler kısmından seçiyorsun. Water Cooler seçersen kalkmış oluyor.
İşlemciniz k serisi değil bana göre en fazla Turbo Boost açabilirsiniz.
Technopat kanalinda izledim eğer limiti kaldirirsak işlemci daha çok güç tüketiyor ama daha iyi oluyor. Sadece nasil yapilacağini bilmiyorum.

Bilgisayar açılırken BIOS ekranına girip OC kısmından CPU Cooler seçeneğine gelip Water Cooler seçeceksin. Eğer böyle bir ayar yoksa açılmıyordur zaten.
1650406473470.png

1650406481899.png

Çözüm
i5 11400.
MSI H510M Pro.
G.Skill 2x8GB 3200MHz.
ASUS TUF Gaming GTX 1660 Ti EVO.
Corsair Hydro H45.
Corsair CV550 80+ Bronze.

+ Olarak ekran kartima da bir nebze overclock yapmak istiyorum.
PSU yeterli. Limitleri kaldırdığınızda işlemci zaten sınırsız çekmeyecek, normalden biraz daha fazla güç tüketecek.
i5 11400.
MSI H510M Pro.
G.Skill 2x8GB 3200MHz.
ASUS TUF Gaming GTX 1660 Ti EVO.
Corsair Hydro H45.
Corsair CV550 80+ Bronze.

+ Olarak ekran kartima da bir nebze overclock yapmak istiyorum.
Ek kartınıza OC yapmanıza gerek yok. İstiyorsanız tabi ki deneyebilirsiniz. MSI Afterburner ile limitlerini kaldırsanız aslında yeterli. Asus GPU Tweak'da yazılımsal problemler olduğunu duymuştum, ne kadar doğru bilmiyorum.

Yaptığınız limit kaldırmayı ve GPU OC'u sıkıntısız kullanabilirsiniz o PSU ile.

PSU yeterli. Limitleri kaldırdığınızda işlemci zaten sınırsız çekmeyecek, normalden biraz daha fazla güç tüketecek.

Ek kartınıza OC yapmanıza gerek yok. İstiyorsanız tabi ki deneyebilirsiniz. MSI Afterburner ile limitlerini kaldırsanız aslında yeterli. Asus GPU Tweaker'da yazılımsal problemler olduğunu duymuştum, ne kadar doğru bilmiyorum.

Yaptığınız limit kaldırmayı ve GPU OC'u sıkıntısız kullanabilirsiniz o PSU ile.
Asus un evo modellerinin overclocka dayanikli olduğunu okudum. Teşekkür ederim

Geri
Yukarı