Çözüldü i5 11400F ile Valorant oynanırken %95 CPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cnaar

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,

i5 11400F 11.nesil ve 3050 sistemim bulunmakta.
RAM 16 GB RAM.

Benim Valorant'ta takılma sorunlarım vardı ve oyun akıcı olmadığı için format atma gereği duydum.
Format attıktan sonra yine aynı sorun devam etmekte, oyun içinde CPU kullanımım %95'lere kadar çıkıyor.
Formattan sonra BIOS ayarlarımla hiç oynamadım default şekilde kaldı, driverlerim güncel. Bu sorun neden kaynaklı bilmiyorum, bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözdük arkadaşlar aynı sorunu yaşayan varsa bilgilendirme olsun.
BIOS ayarları yapılmamıştı onları yaptık, takılma hala düzelmedi sonra fark ettik ki monitör ile alakalı olabilir ve DP kablosunu değiştik BIOS ayarları CPU kullanımını düzeltti, takılmayı ise DP kablosunun değişmesi düzeltti.
Valorant işlemci kullanan oyun diye tamamını mı kullanacak illa? Gören diyecek celeron işlemci var. Şu anlamayan ama sırf biliyormuş gibi görünmek için yorum yazan kişilere bir şeyler yapılmalı artık.

BIOS ayarları yapılmamıştı onları yaptık, takılma hala düzelmedi sonra fark ettik ki monitör ile alakalı olabilir ve DP kablosunu değiştik BIOS ayarları CPU kullanımını düzeltti, takılmayı ise DP kablosunun değişmesi düzeltti.

Çözüm
Tam olarak hangi ayarları yaptınız BIOS üzerinden?

Öncelikle merhaba,

i5 11400F 11.nesil ve 3050 sistemim bulunmakta.
RAM 16 GB RAM.

Benim Valorant'ta takılma sorunlarım vardı ve oyun akıcı olmadığı için format atma gereği duydum.
Format attıktan sonra yine aynı sorun devam etmekte, oyun içinde CPU kullanımım %95'lere kadar çıkıyor.
Formattan sonra BIOS ayarlarımla hiç oynamadım default şekilde kaldı, driverlerim güncel. Bu sorun neden kaynaklı bilmiyorum, bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.
biosta ne gibi bir değişiklik yaptın acaba anlatabilir misin veya fotoğraf atabilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı