Çözüldü i5 11400H RTX 3050 Fallout 4 48 FPS'e kilitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

lilpyke99

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3050 Laptop
Anakart
unknow
İşlemci
i5 11400H
Microsoft Store'dan indirdiğim Fallout 4 oyunu sürekli 48 FPS'de takılı kalıyor. Çeşitli kaynaklarda oyunun ini dosyalarında küçük değişiklikler yapılınca düzeldiğini öğrendim. Uyguladığımda düzeldi fakat tekrar bozuldu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam yardımınız için teşekkür ederim fakat ben de hiçbir işe yaramadı.
Bir reddit postuna bu videoya denk geldim adımları uygulayan bir kaç kişi sorunu çözmüş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
60 fps lock mevzusu my games içinde ki Fallout dosyalarında bir değeri 0 yapınca çözüyorduk eskiden. Dün bayağı uğraştım ve sonunda çözmüştüm. Şuan iş yerinde olduğum için adımları anlatamıyorum, akşam eve geçince konuya yaptığım adımları yazarım.

60 fps lock mevzusu my games içinde ki Fallout dosyalarında bir değeri 0 yapınca çözüyorduk eskiden. Dün bayağı uğraştım ve sonunda çözmüştüm. Şuan iş yerinde olduğum için adımları anlatamıyorum, akşam eve geçince konuya yaptığım adımları yazarım.
Bekliyorum hocam.

60 FPS lock mevzusu my Games içinde ki Fallout dosyalarında bir değeri 0 yapınca çözüyorduk eskiden. Dün bayağı uğraştım ve sonunda çözmüştüm. Şu an iş yerinde olduğum için adımları anlatamıyorum, akşam eve geçince konuya yaptığım adımları yazarım.

Ben de bekliyorum hocam olursa çok sevineceğiz :D

Öncelikle Nvidia ekran kartı kullanan arkadaşlar için anlatabilirim çünkü AMD'de sorun nasıl çözülür bilmiyorum.

1- Nvidia Denetim Masası'nı açın ve "3D Ayarlarının Yönetilmesi" kısmına tıklayın.
Ekran görüntüsü 2024-05-04 185507.png

2- Açılan ekranda "Program Ayarları" kısmına tıklayın ve "Özelleştirilecek programı seçin" kısmından Fallout 4(fallout4.exe)'ü bulun.

Fallout4'ü bulduktan sonra "Düşey Senkronizasyon" kısmını bulun ve "Kapalı" durumuna getirin.
Ekran görüntüsü 2024-05-04 185625.png

3- Son adım olarak "Maksimum Kare Hızı" kısmını bulup istediğiniz fps değerini girin.
Fakat max fps'i 100'ü geçmeyecek şekilde ayarlayın yoksa oyun 60 fps baz alınarak tasarlandığı için, konuşmalarda alt yazı kayması, karakterlerin hızlı yürümesi vb. problemler yaşayabilirsiniz. Ben max 80 FPS yaptım ve bir problem yaşamadım. 100 FPS de problemler çıkabilir bilmiyorum. Bu arada yüksek FPS'den kaynaklanan problemleri çözmeniz için bir mod vardı fakat ben kullanmıyorum.

Ekran görüntüsü 2024-05-04 185741.png

Nvidia denetim masası nasıl açılır derseniz;
resim_2024-05-04_191148902.png

Öncelikle Nvidia ekran kartı kullanan arkadaşlar için anlatabilirim çünkü AMD'de sorun nasıl çözülür bilmiyorum.

1- Nvidia Denetim Masası'nı açın ve "3D Ayarlarının Yönetilmesi" kısmına tıklayın.
Eki Görüntüle 2186687

2- Açılan ekranda "Program Ayarları" kısmına tıklayın ve "Özelleştirilecek programı seçin" kısmından Fallout 4(fallout4.exe)'ü bulun.

Fallout4'ü bulduktan sonra "Düşey Senkronizasyon" kısmını bulun ve "Kapalı" durumuna getirin.
Eki Görüntüle 2186692

3- Son adım olarak "Maksimum Kare Hızı" kısmını bulup istediğiniz fps değerini girin.
Fakat max fps'i 100'ü geçmeyecek şekilde ayarlayın yoksa oyun 60 fps baz alınarak tasarlandığı için, konuşmalarda alt yazı kayması, karakterlerin hızlı yürümesi vb. problemler yaşayabilirsiniz. Ben max 80 FPS yaptım ve bir problem yaşamadım. 100 FPS de problemler çıkabilir bilmiyorum. Bu arada yüksek FPS'den kaynaklanan problemleri çözmeniz için bir mod vardı fakat ben kullanmıyorum.

Eki Görüntüle 2186695

Nvidia denetim masası nasıl açılır derseniz;Eki Görüntüle 2186700
Bu kadar mı hocam ? Yoksa yine oyunun dosyalarından bir ayar yapmamız gerekiyor mu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı