i5-12400F soğutucu önerisi

UmutMelihAkyol

Megapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
TECHNOPAT-TWO WIN
GPU: ASUS Radeon RX 6750 XT DUAL OC 12GB
RAM: CORSAIR 16GB Vengeance RGB PRO SL Siyah 3200MHz CL16 DDR4
CPU: Intel Core i5 12400F 4.40GHz
Anakart: ASUS PRIME H610M-A 3200MHz mATX
SSD: Kingston 1TB SKC3000S Gen4x4 NVMe M.2
SSD 2: Samsung 970 Evo Gen3x4 NVMe M.2
RAM
CORSAİR 16 GB(8X2) DDR4 3200 MHz
Ekran kartı
ASUS DUAL RX 6750XT 12G
Anakart
ASUS PRIME H610M-A D4
İşlemci
İntel i5-12400F
Arkadaşlar güncel sistemimi yaklaşık 10 aydır kullanıyorum. Intel i5-12400F işlemcim, ASUS RX 6750XT ekran kartım var. Stok fan harici bir soğutucu takmadım. Kış aylarıydı ve yeniydi diye yeterli oluyordu. Artık hem yaz aylarına giriyoruz hem de termal macun değiştirme fikri aklıma gelince soğutucu değiştirmek istiyorum.
Buna özellikle artık işlemcimin 75 derece üstüne çıkmazken son dönemlerde 80'in altına inmediği için karar verdim.

1715270294066.jpeg

Bütçem 1000 TL, zorlarsam 1500 TL bandına çıkabilirim. Bana en iyi performans verecek soğutucu önerisinde bulunabilir misiniz? Yanında termal macun önerisi de olursa çok iyi olur.

Benim çoğu yerden duyduğum bir öneri var ama daha iyisi vardır elbet.
Bu soğutucu hakkında ne düşünüyorsunuz?

@pawEn @SadeceYiğit sizi de rahatsız ediyorum ama en azından sizin de önerileriniz benim için çok değerli.

Arkadaşlar güncel sistemimi yaklaşık 10 aydır kullanıyorum. Intel i5-12400F işlemcim, ASUS RX 6750XT ekran kartım var. Stok fan harici bir soğutucu takmadım. Kış aylarıydı ve yeniydi diye yeterli oluyordu. Artık hem yaz aylarına giriyoruz hem de termal macun değiştirme fikri aklıma gelince soğutucu değiştirmek istiyorum.
Buna özellikle artık işlemcimin 75 derece üstüne çıkmazken son dönemlerde 80'in altına inmediği için karar verdim.

Eki Görüntüle 2191081

Bütçem 1000 TL, zorlarsam 1500 TL bandına çıkabilirim. Bana en iyi performans verecek soğutucu önerisinde bulunabilir misiniz? Yanında termal macun önerisi de olursa çok iyi olur.

Benim çoğu yerden duyduğum bir öneri var ama daha iyisi vardır elbet.
Bu soğutucu hakkında ne düşünüyorsunuz?

@pawEn @SadeceYiğit sizi de rahatsız ediyorum ama en azından sizin de önerileriniz benim için çok değerli.

1500 bandına çıkıyorsan ömürlük olarak bunu alabilirsin.

@Serquis İçerisinden çıkan termal macun yeterli ve kaliteli oluyor mu?

Al geç hocam.
Thermalright Peerless Assassin 120 SE TL-C12C 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu – 2 Yıl Birebir Değişim Garantili
Phantom spirit stoğu bitmiş. 300 daha veririm ve ARGB'de olsun dersen öneririm onu.

Yeterli hocam, TF7 çıkıyor bursttan, peerless de ne çıkıyor bilmiyorum ama ya TF7 dir ya da daha iyisi. 12.8w/mk aşağı yukarı thermall grizzly hydronaut la aynı performansı veriyor.

1500 bandına çıkıyorsan ömürlük olarak bunu alabilirsin.
SE modeli değil bu diye biliyorum. Aralarında fark vardı sanırsam. Sırf siyah diye alınmaz eğer doğru hatırlıyorsam.

Al geç hocam.
Thermalright Peerless Assassin 120 SE TL-C12C 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu – 2 Yıl Birebir Değişim Garantili
Phantom spirit stoğu bitmiş. 300 daha veririm ve ARGB'de olsun dersen öneririm onu.
RGB hastası değilim. :D Işığı olup olmaması beni ilgilendirmiyor o yüzden. Diğer Black ile bu attığınız SE modeli fiyatları aynı. Aralarında ki fark nedir? Renkleri, tipi aynı çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı