i5 12450H Laptop en iyi performans yapınca 100 derece oluyor

asiloskis

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben normalde ısınmasın diye en iyi güç verimliliği olarak kullanıyorum. En iyi performansa alınca FPS'im daha iyi olmasına rağmen işlemci 95 dereceden aşağı olmuyor maksimum 100 gördüm bir sıkıntı olur mu? Ona göre güç verimliliğine geri çekiceğim FPS bilgisayarımdan önemli değil.
RTX 3050 Ti.
i5 12450H.
16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciye zarar vermez belki fakat diğer bileşenlere ya da anakarta sıcaklıktan dolayı zarar verebilir evet 100 derece yüksek bir değer, genel olarak laptoplarda işlemci odaklı oyunlarda yada programlarda tam yükte 80-90 arası gezer PC'nizin termal bakım zamanı gelmiş olabilir.

pc daha yeni yaz başlamadan aldık ama yine bir bakım yaptıracağım. Bu sıcaklık nedense her oyunda oluyor ister işlemciyi %10 felan kullansın yine 90'dan aşağı olmuyor, en iyi güç verimliliği moduna alınca bilgisayar ekran kartını ve işlemciyi tamamen kullanmıyor ancak yinede fps yerlerde olmadığı içi oynayabiliyorum ve işlemciyi %100 kullansada 80 derece civarı oluyor.
İşlemciye zarar vermez belki fakat diğer bileşenlere ya da anakarta sıcaklıktan dolayı zarar verebilir evet 100 derece yüksek bir değer, genel olarak laptoplarda işlemci odaklı oyunlarda yada programlarda tam yükte 80-90 arası gezer PC'nizin termal bakım zamanı gelmiş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı