i5 2310 boşta 80 derece oluyor

Flıex

Centipat
Daha fazla  
RAM
6 gb (4+2) ddr3 1333mhz kingston/hi-level
Anakart
H61h2-m2 exper
i5 2310 işlemcim masaüstünde 80-90 civarı sıcaklıkları görüyor Valorant'ta 99 derecelere çıkıyor ve hızından kısmaya başlıyor. Bu yüzden 30 FPS'lere düşüyorum ve drop giriyor. Ama 1 ay önce Valorant'ta 200 üstü FPS alıyordum ve fan deliler gibi dönmüyordu.

soğutucumun pinleri oturdu ve 3500 rpm de dönüyor ayrıca 1 ay önce macunum olmadan bu kadar ısınmıyordu

Havalar ısınınca tozlu fan ve kuru macunun akıbeti ortaya çıkmıştır.
fanımı temizledim ve 1 ay öncede macunum yoktu ama fps drop bile yemiyordum 😅

evdeki bilgisayarımdada termal macun yok yük altındayken max 60 derece olduğunu gördüm msı afterburnerden, ama diğer bilgisayarımda quickcpu gibi uygulamalarda bi kaç ayar yapmıştım acaba onunla alakası varmıdır ?

Yardım edebilecek varsa bilgisayarın başında bekliyorum 🥱

Son düzenleme:
i5 2310 işlemcim masaüstünde 80-90 civarı sıcaklıkları görüyor Valorant'ta 99 derecelere çıkıyor ve hızından kısmaya başlıyor. Bu yüzden 30 FPS'lere düşüyorum ve drop giriyor. Ama 1 ay önce Valorant'ta 200 üstü FPS alıyordum ve fan deliler gibi dönmüyordu.
Eğer boşta 80° sakın oyuna girip strese sokma translari yakarsın işlemcinin görev yöneticisini açık tut fanların yavaşlıyacakmi bekle 1 2 dk belki mining virüsü vardır görev yöneticisini açık durunca virus devre dişi kaliyor kapatınca aktifleşiyor ondan dolayi bir dene geri ulaş

Yeni konular

Geri
Yukarı