i5 3470'den i7 3770'e geçmeye değer mi?

İki tarafta farklı fikir paylaşmış eğer katılmıyorsan ben sana katılmıyorum de bitsin gitsin.

3 sayfa ne diye uzattınız.

Ben arkadaşın bir bilgisayar için kredi çeksin demesine ve altın bozdursun demesine takıldım. Ama katılıyorum kesinlikle arkadaş haklı.

Babanıza veya abinize kredi çektirtip değiştirseydiniz keşke. :D

Ama bu kadar uzatmak alakasız. Eğer ona takıldıysan fikrini bir mesajda paylaş katılmıyorum diyorsan söyle sonra bitsin işte.

900 ona vereceğine elindeki anakart, işelmci ve RAM üçlüsünü satıp A320, DDR4 8 GB RAM ve R3 1200 (2. el) almak çok daha mantıklı olur.

İyi bir öneri lakin buradan kazanacağım tek avantaj DDR4 olacak ayrıca işlemcide downgrade yiyeceğim mantıklı mı? Elimde şu an 8 GB DDR 3 RAM, RX 6400, 500GB HDD ve 400W Aerocool PSU var ben zaten sisteme 8 GB RAM+500GB SSD takviyesi yapmayı düşünüyorum şu an aradaığım şey güncellik değil zaten 1 yıl idare etmesi yeter tek düşündüğüm i7 3770 çok fark ettiriyor mu i5 3470e göre onu merak ediyorum.

Bence sana tavsiyem biriktir parayı bu berbat Intel'den Ryzen'e geç AM4 soket anakartı var desteklediği işlemciler gayet bol Intel 2 nesilde bir anakart değiştiriyor bende de 1155 soket i5 2500 var da değmez idare et bir süre daha. Ryzen 3 4100 bile alsan daha iyi en azından AM4 soket istersen parayı bulunca Ryzen 5 5600 yaparsın istersen Ryzen 9 koyarsın.

Vallahi çok eski hem anakart bozulunca bu sefer de eski anakart arayacaksın.

Ben parayı bulsam Ryzen'e geçeceğim o berbat plastik fan yapısı yüzünden işlemci termal macununu yenileyemiyorum.

Çalıştığım işten yeni çıktım zaten şu an sistemini idare etmesini istiyorum sadece zaten ileride temelli değişeceğim sistemi. Ayrıca dediğiniz şeyler az buz şeyler de değil minimum 10k gözden çıkartmak gerekiyor.

Kesinlikle değer ben i3 3220'den geçtim çok memnunum.

Ya biraz baktığımda FPS testlerine 5 6 FPS oynatıyor ama adam i5 3470 Sisteme RTX 3070 takıp test yapmış kafam karıştı açıkçası. Şu an gözden çıkartacağım miktar 2K o da RAM+SSD ve işlemci parası ediyor ya işlemciyi hiç değiştirmeyeceğim ya da i7 3770 alacağım bilmiyorum.

İyi bir öneri lakin buradan kazanacağım tek avantaj DDR4 olacak ayrıca işlemcide downgrade yiyeceğim mantıklı mı? Elimde şu an 8 GB DDR 3 RAM, RX 6400, 500GB HDD ve 400W Aerocool PSU var ben zaten sisteme 8 GB RAM+500GB SSD takviyesi yapmayı düşünüyorum şu an aradaığım şey güncellik değil zaten 1 yıl idare etmesi yeter tek düşündüğüm i7 3770 çok fark ettiriyor mu i5 3470e göre onu merak ediyorum.

Çalıştığım işten yeni çıktım zaten şu an sistemini idare etmesini istiyorum sadece zaten ileride temelli değişeceğim sistemi. Ayrıca dediğiniz şeyler az buz şeyler de değil minimum 10k gözden çıkartmak gerekiyor.

Ya biraz baktığımda FPS testlerine 5 6 FPS oynatıyor ama adam i5 3470 Sisteme RTX 3070 takıp test yapmış kafam karıştı açıkçası. Şu an gözden çıkartacağım miktar 2K o da RAM+SSD ve işlemci parası ediyor ya işlemciyi hiç değiştirmeyeceğim ya da i7 3770 alacağım bilmiyorum.

5K tutuyor.

Mantıklı, ileride R5 3600-5500 vs takabilirsin. Bütçe yeterse şu anda 1600 AF de alabilirsin.

Hocam diyorum ya ileriyi görmek istediğim bir sistem değil en ucuz bütçede en iyi performansı almaya çalışıyorum ki zaten bütçem 2K. RAM işlemci anakart cart curt 5 6Kdan asagı toplanacak sistemler değil bunlar.

Hocam diyorum ya ileriyi görmek istediğim bir sistem değil en ucuz bütçede en iyi performansı almaya çalışıyorum ki zaten bütçem 2K. RAM işlemci anakart cart curt 5 6Kdan asagı toplanacak sistemler değil bunlar.

2. el 1200 500TL, A320 ise 1400 pazarlıkla 1200, 400 de 8 GB RAM.

Yine de 3770 alabilrisin idarelik.

i7 3770 FPS için alınmaz zaten örneğin veriyorum i5 3470 GTX 1660S ile darboğaz yapıyordur i7 3770 alırsın darboğaz yapmaz ve FPS uçar.

Geri
Yukarı