i5 3470'te neredeyse tüm oyunlarda FPS düşüşü yaşanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

DÜNDAR_ALEMDAR

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
16 GB 1600 MHz CL11
SSD veya HDD modeli
256 GB SSD, 128 GB SSD
Ekran kartı
RX 550 4 GB
Anakart
OEM
İşlemci
İ5 3470
Merhaba, FiveM, Valorant, CS2 vb. oyunlarda sürekli işlemcim 100 kullanımda. Diğer monitörden görev yöneticisine bakıyorum hep 100 kullanıyor. İşlemci diyecekseniz ben bu PC'yi ilk aldığım zaman böyle sorun yoktu. 1 ay sonra bu sorun olmaya başladı. Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, FiveM, Valorant, CS2 vb. oyunlarda sürekli işlemcim 100 kullanımda. Diğer monitörden görev yöneticisine bakıyorum hep 100 kullanıyor. İşlemci diyecekseniz ben bu PC'yi ilk aldığım zaman böyle sorun yoktu. 1 ay sonra bu sorun olmaya başladı. Sebebi nedir?

İslemciniz benim eski işlemcimdi. Oldukça lanet bir işlemcidir kendisi. Ekran kartınız ise görüntü versin yeter ayarında. Normal. Sistemi satıp yeni sisteme geçin.

Oynadığınız tüm oyunların grafik ayarlarını yüksek tutun belki biraz akıcılığı bozabilir ama CPU kullanımını düşürecektir.
Hocam hepsinde grafikleri yüksekte oynuyorum ama durum aynı.
Virüs falan sokmadıysan eğer o sistemle zaten o oyunları oynayabildiğine şükretmen lazım.
Hocam daha dün gece format attım hemen virüsün gireceğini sanmam.

Yeni format attıysan son olarak driverların güncel olmamasından dolayı da bu yaşanabilir. Başka aklıma gelen bir şey yok. Bence bir an önce sistemini güncellemeni öneririm.
Hocam GPU driver güncel.

@Penetrator God Valorant işlemciye fazla yüklendiği için ısı değerlerini baksam size dönüş yapayım.

DDU ile kaldırıp en güncel sürümü tekrar kurun.

Hocam GPU driver güncel.

@Penetrator God Valorant işlemciye fazla yüklendiği için ısı değerlerini baksam size dönüş yapayım.

Geri
Yukarı