i5 4210U laptop için RAM ve SSD yükseltme

SERHAT DEMİROK

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Laptopumu yükseltmek isityorum. Haliyle RAM ve SSD eklentisi/değişikliği yapacağım. 1 adet 4 GB 1600 MHz DDR3 RAM takılı. Bunu çıkarıp 2 adet 8 GB (toplamda 16 GB) 1600 MHz DDR3 RAM takabilir miyim?
1 adet 500 GB 2.5" SATA takılı. Bunu çıkarıp SATA 3 destekliyse SATA 3 500 GB mSATA SSD takabilir miyim? Takabilirsem okuma/yazma da tam performans elde edebilir miyim?
Anakart: TravelMate P257-MG.
İşlemci Intel Core i5 4210U.
Not: Tam performans için diğer bileşenlerin belirttiğim özelliklere uyması gerektiğini biliyorum. Sadece web üzerinde kısıtlı bilgiye ulaşabildim. Buradan yardımınızla teyit etmek istiyorum. Yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam oyun oynamayı dusunuyorsanız ışlemcı de yetersız kalır. RAM degısımını yaparsınız ama SSD okuma ve yazma hızınıdan tam yararlanabılır mısınız bılmıyorum.

İlgin için teşekkürler. Oyun oynama değil, sadece gündelik ofis işleri için.Bildiğimiz üzere sistem tam performansı, diğer kritik bileşenlerin desteklediği sürece sağlanır. Aksi takdirde güzel birşey takarsın. Her ne kadar soket uyumu olsa da bileşenin maksimum performansını değil bir kısmını kullanırsın. Kalan kısmı çöp olur. Boşuna da paran gider.
NOT: Marka ACER. CPU-Z'de Mainboard model bilgisi BA50_BH yazıyor. Sistem Bilgisi kısmında da sistem üretici ACER ve modeli TravelMate P257-MG yazıyor. İşlemci Intel Core i5 4210U. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• CPU-Z.png
    CPU-Z.png
    14,8 KB · Görüntüleme: 5
  • sistem bilgisi.png
    sistem bilgisi.png
    29,3 KB · Görüntüleme: 5

Yeni konular

Geri
Yukarı