i5-4690K işlemciye en fazla hangi ekran kartı takılabilir?

Kasa sorun olmaz ama PSU önemli burada sen bütçeni söyleyebilirsen APU sistem önereceğim sana.
Sonradan ekran kartı takarsın.
Bir de PSU'nun marka modeli ya da görseli lazım.
WhatsApp Image 2022-08-09 at 15.30.17.jpeg

Bütçem kısıtlı hocam öğrenciyim.

Kasa sorun olmaz ama PSU önemli burada sen bütçeni söyleyebilirsen APU sistem önereceğim sana.
Sonradan ekran kartı takarsın.
Bir de PSU'nun marka modeli ya da görseli lazım.

Hocam glb benim eski PSU'nun aynısı hocam çok güçsüz bir Power eğer öyleyse GT 730 da yanmıştı Power kasa ile Power benim PC'nin tıpatıp aynısına benziyor

Hocam glb benim eski PSU'nun aynısı hocam çok güçsüz bir Power eğer öyleyse GT 730 da yanmıştı Power kasa ile Power benim PC'nin tıpatıp aynısına benziyor.

Hocam Power'ı 1 hafta kadar kullanacağım eski olduğunu ben de biliyorum ilk aldığımda APU olarak kullanacağım sonrasında hem ekran kartı hem PSU değişimi yapacağım.

Hocam Power'ı 1 hafta kadar kullanacağım eski olduğunu ben de biliyorum ilk aldığımda APU olarak kullanacağım sonrasında hem ekran kartı hem PSU değişimi yapacağım.
düşündüğünüz bir işlemci ana kart veya ekran kartı var mı

Anakart olarak H81M-K alacağım işlemci i5 4570-4690k i7 4790K almayı düşünüyorum RAM olarak da 2x4 1600 MHz RAM rahatlıkla işimi görür diye düşünüyorum.

Peki sonradan almayı düşündüğünüz ekran kartı nedir ve ne tür oyunlar oynuyorsunuz.

Peki sonradan almayı düşündüğünüz ekran kartı nedir ve ne tür oyunlar oynuyorsunuz.

En başta League of Legends oynuyorum sonrasında oynayacağım oyunlar ise Valorant, CS:GO, Call of Duty MW serisi, metro serisi, GTA 5, GTA San Andreas, Alien Isolation, Dying Light gibi oyunları oynamak istiyorum ekran kartı olarak RX 570- GTX 1650 gibi ekran kartlarına yöneleceğim.

Eski nesil ile uğraşacağına i7 4790K parasına 10100F al daha ileriye dönük olur.

i7 4790K'yı ikinci el olarak 900-1000 TL'ye bulabiliyorum çevremde arkadaşlarım vasıtasıyla bu yüzden alacağım ki zaten i7 4790K'yı bu fiyata bulamazsam almayacağım diğerlerine yöneleceğim yani i5 4570-4690k alacağım onları söylediğim fiyata bulmak mümkün.

En başta League of Legends oynuyorum sonrasında oynayacağım oyunlar ise Valorant, CS:GO, Call of Duty MW serisi, metro serisi, GTA 5, GTA San Andreas, alien ısolation Dying Light gibi oyunları oynamak istiyorum ekran kartı olarak RX 570- GTX 1650 gibi ekran kartlarına yöneleceğim.

Hocam bütçenizi çok arttırmadan hepsini iyi şekilde oynamak için benim tavsiyem.
Hocam i7 4090K stoklarda hiçbir yerde bulamadım ama gördüğüm kadarıyla
i3 10100'e yakın fiyatta alacaksanız bu işlemci yerine i3 10100 almanız daha iyi olur.
Benim gördüğüm bu.
Ana kartınıza baktım
Bunu almaktansa biraz bütçeyi arttırıp.
https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-asus-h81m-k-intel-lga1150-ddr3-micro-atx-fiyati,5929305.html bunu almak daha iyi olur
İnanın biraz bütçeniz artması lazım ama en azından biraz daha yeni nesile yakın bir sistem olur sonra bu sisteme AMD istiyorsanız RX 6500 veya 6400 NVIDIA GTX 1650'ye yükseltirseniz çok daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı