i5-5200u laptop için Windows sürümü önerisi

PastaBorek

Centipat
Arkadaşlar merhaba, elimde Toshiba marka (özelliklerini yazdığım) bir bilgisayar var, bilgisayara format atıp hızlı bir Windows kurmam lazım, hangi sürümü veya hangi versiyonu kurmalıyım, bilgisayarda sadece yazılım çalışacağım ve hızlı olmasını istiyorum. Bu konularda çok iyi değilim sizden yardım bekliyorum. Cevap verip vaktini ayıran herkese teşekkürler.

özellikler:
İşletim sistemi adı: Windows 10 Home Single Language.
Sürüm: 10.019043 derleme 19043.
Sistem modeli: Satellite L50-C
Sistem türü: X6-based PC.
İşlemci: Intel(R) Core(tm) i5-5200u CPU @ 2.20GHz, 2201 MHz, 2 çekirdek, 4 mantıksal.
BIOS modu: UEFI.
Yüklü fiziksel bellek (RAM): 8,00
toplam sanal bellek: 9, 79

Arkadaşlar merhaba, elimde Toshiba marka (özelliklerini yazdığım) bir bilgisayar var, bilgisayara format atıp hızlı bir Windows kurmam lazım, hangi sürümü veya hangi versiyonu kurmalıyım, bilgisayarda sadece yazılım çalışacağım ve hızlı olmasını istiyorum. Bu konularda çok iyi değilim sizden yardım bekliyorum. Cevap verip vaktini ayıran herkese teşekkürler.

özellikler:
İşletim sistemi adı: Windows 10 Home Single Language.
Sürüm: 10.019043 derleme 19043.
Sistem modeli: Satellite L50-C
Sistem türü: X6-based PC.
İşlemci: Intel(R) Core(tm) i5-5200u CPU @ 2.20GHz, 2201 MHz, 2 çekirdek, 4 mantıksal.
BIOS modu: UEFI.
Yüklü fiziksel bellek (RAM): 8,00
toplam sanal bellek: 9, 79

İlla Windows kullanmak istiyorsan Windows 10 üzerinde AtlasOS playbooku uygulayabilirsin.

Alternatif olarak kullanım tercihlerine uygun bir Linux dağıtımına geçebilirsin.

Linux hızlı mıdır illa Windows olmayacak.

Genel olarak daha hızlı ve hafif oluyor Linux dağıtımları. Tabii her dağıtım aynı hız ve hafiflikte değil. Windows'la benzer kaynak tüketen dağıtımlar da var.

Genel olarak daha hızlı ve hafif oluyor Linux dağıtımları. Tabii her dağıtım aynı hız ve hafiflikte değil. Windows'la benzer kaynak tüketen dağıtımlar da var.

Hocam sıfırdan bir Windows 10 kurdum bir overclock falan halledeceğim gibi duruyor olmadı RAM falan da atarım içine bakalım hayırlısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı