i5-540M - NVIDIA NVS-3100M laptop yenilemeye değer mi?

Siyahi adam

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Elimde şu an ASUS X554LD var ve işlemcisi çok düşük. Ben de eski bilgisayarım olan T410'u yaptırsam mı diye düşündüm. Eski bilgisayarımın klavyesi ve HDD'si bozuk hepsini yaptıracağım. Sizce yaptırmalı mıyım?

Yeni bilgisayarım.
i3-4030u 1.9GHz.
NVIDIA 820M.
4 GB RAM.
500 GB HDD.

Eski bilgisayarım:
i5-540M.
NVIDIA NVS-3100M.
4 GB RAM.
240 GB HDD.

Pek anlamadım, elinizdeki yeni sistem eğer şu an duruyorsa, eski sisteme yenileme falan yapmanıza gerek yok. 2. elden satıp yeni cihaza slot varsa RAM eklemesi yapabilirsiniz.

Pek anlamadım, elinizdeki yeni sistem eğer şu an duruyorsa, eski sisteme yenileme falan yapmanıza gerek yok. 2. elden satıp yeni cihaza slot varsa RAM eklemesi yapabilirsiniz.

Yeni cihaz değil 10 yıllık ve işlemcisi vasat halde. Oyun oynayan bir insanım ve CS1.6'da düşük ayarlarda bile FPS düşmesi geliyor. Eski bilgisayarda 2.5GHz'lik işlemci var ve PGA soketli. Şu an kullandığım ASUS İntel işlemcisi anakarta lehimli. Eski bilgisayarımı acaba yenileyip işlemci taksam mantıklı olur mu?

@OTUNBİR Yeni sistem dediğim zaten elinizdeki diğerine göre daha yeni olan cihazı vurgulamak içindi. O sisteme genel olarak "yeni" manasında demedim yani. 1. nesil CPU olan cihaza şartlar uysa bile maksimum 3. nesil takarsın, aradaki GPU farkı da kapanmaz. Hiçbir şekilde elinizdeki "yeni sisteme" yetişemeyeceği için mantıklı olmaz.

@Otunbir yeni sistem dediğim zaten elinizdeki diğerine göre daha yeni olan cihazı vurgulamak içindi. O sisteme genel olarak "yeni" manasında demedim yani. 1. nesil CPU olan cihaza şartlar uysa bile maksimum 3. nesil takarsın, aradaki GPU farkı da kapanmaz. Hiçbir şekilde elinizdeki "yeni sisteme" yetişemeyeceği için mantıklı olmaz.

Anladım teşekkür ederim. Fikrimi değiştirirsem ikisini de satıp yeni bilgisayar almaya çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı