i5-7500 sistem kendi kendine kapanıyor

crozherrr

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar fazla işlem altında da tutmuyorum projemi yaparken YouTube'dan yardım alıyorum ve birden kapanıyor. Önceden oyunlarda kapanırdı şimdi durduk yere 2 defa kapandı. Neyde sıkıntı olabilir?

Sistem:
  • i5-7500
  • GTX 1050 Ti Gaming X
  • 8 GB Hi-Level RAM (2400 MHz)
  • 240GB SSD.
  • 1 TB HDD.
  • 600W PSU(?) (marka ORN Power gibi bir şey)

Son düzenleyen: Moderatör:
OCCT ile PSU testine sokun, kapanma vs oluyor mu kontrolünü sağlayın.
Ustam mesaj banı yemiştim kusura bakmayın. Belki bir daha yerim diye direk konuyu tamamen açıklıyorum. OCCT 6.2.0 sürümünü kullandım ve PSU'nun 90 dereceyi geçerse testi kapatması üzerine ayarladım. Stres testi daha 2 dakika olmadan birden kapandı. Sıcaklıklar ise ekran kartı ve işlemci daha 60 derecelerde dolanıyordu. Sorun nedir ustam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ustam mesaj banı yemiştim kusura bakmayın. Belki bir daha yerim diye direk konuyu tamamen açıklıyorum. OCCT 6.2.0 sürümünü kullandım ve PSU'nun 90 dereceyi geçerse testi kapatması üzerine ayarladım. Stres testi daha 2 dakika olmadan birden kapandı. Sıcaklıklar ise ekran kartı ve işlemci daha 60 derecelerde dolanıyordu. Sorun nedir ustam?

PSU arızalı, değiştirdin takdirde sorun çözülür.

PSU arızalı, değiştirdin takdirde sorun çözülür.
tamamdır ustam sağolun iyi sosyaller

ustam bu arada ben bilgisayarı kapattıktan sonra PSU'nun güç anahtarını da kapatıyorum. Bunun yüzünden olabilir mi? Kapatma sebebim ise bilgisayar kapandıktan sonra PSU'dan rahatsız edici ince bir ses geliyor.

Son düzenleme:
Tamamdır ustam sağ olun iyi sosyaller.

Ustam bu arada ben bilgisayarı kapattıktan sonra PSU'nun güç anahtarını da kapatıyorum. Bunun yüzünden olabilir mi? Kapatma sebebim ise bilgisayar kapandıktan sonra PSU'dan rahatsız edici ince bir ses geliyor.

Hayır hocam onunla alakalı değil.

Geri
Yukarı