i5 MacBook Pro 2017 Safari'de ısınıyor

atestuna1

Hectopat
MacBook Pro'mun sıcaklıkları Safari'de 1080P'de video izlerken 45-55 derece arasında gidip geliyor fan RPM genelde 0-1500 arası oluyor. Dün 4K render aldım 80 derecelere çıktı fan RPM ise 3000-4500 arasındaydı. Boştayken ise 35-45 arasında 0 RPM ile. Sizce normal midir? Bir de 60 dereceye kadar hiç fan açmıyor, manuel olarak bazen 1500 veya 2000 RPM'e sabitliyorum. Sizce normal midir? Masa üzerinde kullanıyorum, herhangi bir yükseltici vs. yok. Ek olarak i5'li model.

Not: Boştayken veya ağır işler yapmıyorken Turbo Boost'u kapalı tutuyorum.

Ben de öyle düşündüm. Sizce bizim buradaki bilgisayarcıya güveneyim mi? Çizdirmez herhalde herhangi bir yerini. Kendim mi yapmalıyım yoksa? Daha önce MacBook içini hiç açmadım. Windows sistemlerle işim çok oldu.

Bu tarz sökmesi zor bilgisayarı bir bilgisayarcıya vermenizi tavsiye etmem ve açıkçası kullanacağı macun pek de kaliteli olmayacaktır.

Cihazınızın teardown videolarını izleyerek sökebilirsiniz.

Aklınıza bir soru takılır ise yazmaktan cekinmeyin. 🥳

Ben de öyle düşündüm. Sizce bizim buradaki bilgisayarcıya güveneyim mi? Çizdirmez heralde herhangi bir yerini. Kendim mi yapmalıyım yoksa? Daha önce MacBook içini hiç açmadım. Windows sistemlerle işim çok oldu.
Bilgisayarcıya güvenmezdim şahsen, kendiniz yapabilirsiniz veya Apple Destek yardımcı olacaktır.

Ben kendim yapmayı seçerdim.

Ben de öyle düşündüm. Sizce bizim buradaki bilgisayarcıya güveneyim mi? Çizdirmez herhalde herhangi bir yerini. Kendim mi yapmalıyım yoksa? Daha önce MacBook içini hiç açmadım. Windows sistemlerle işim çok oldu.

MacBook'ları sökmesi çok basit hepsi ortalama aynı şekilde sökülür altındaki 10 tane vidaları uzunluklarını karıştırmadan sökersin sonra ise alt kapağı çıkartıp batarya bağlantısını kesersin sonra fan vidalarının söker iyice alkol ile temizlersin yeni termal macunu uygulayıp vidaları çıkartığın yerlere takarsın ve bataryayaı takıp bilgisayarı kaparsın ifitx üzerinden rehberlere bakarak yapabileceğin bir işlem birda kesinlikle iletken bir madde ile batarya soketini çıkarmaya çalışma plastik pena ya da tahta kürdan kullan.

Yeni konular

Geri
Yukarı