i7 6700 HQ GTX 950M laptop yeni nesil oyunlar için yeterli mi?

engin duru

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ASUS'un eski bir oyun bilgisayarına sahibim özellikleri:
- Intel i7 - 6700 HQ CPU 2.6 GHz
-16 GB RAM
- NVIDIA GeForce GTX 950 m ekran kartı
-512 GB SSD
Yani PC'den çok anlamıyorum, Can I Run It'ten baktığımda oyunlar için ekran kartımı yetersiz gösteriyor.
Sizce yeni bir oyun laptopu mu almalıyım, yoksa sadece ekran kartımı değiştirsem yeterli olur mu?

Maalesef değil. Can I Run İt haklı ekran kartınız zayıf ve laptoplarda Ekran kartı değişmiyor.

GTX 950m ilk çıktığı zamanlarda bile yeni nesil oyunlar için yeterli değildi. Zamanında kullandım, o zamanlar masaüstümde bulunan AMD R9 270 çok daha iyi performans veriyordu.

Arkadaşlar ASUS'un eski bir oyun bilgisayarına sahibim özellikleri:
- Intel i7 - 6700 HQ CPU 2.6 GHz
-16 GB RAM
- NVIDIA GeForce GTX 950 m ekran kartı
-512 GB SSD
Yani PC'den çok anlamıyorum, Can I Run It'ten baktığımda oyunlar için ekran kartımı yetersiz gösteriyor.
Sizce yeni bir oyun laptopu mu almalıyım, yoksa sadece ekran kartımı değiştirsem yeterli olur mu?

Ekran kartınız değişmiyor. Mobile bir ekran kartı zaten. Normal yeni nesil laptoplarda ki gibi düz versiyonlar değil. Haliyle performansı da azalırken günümüzde pek de yeterli değil. GTA 5 gibi optimizasyon ve düşük orta ayarlarda oyunları açmakta sorun olmuyor. Onun dışında mümkünse masaüstü ama tercihin ve olanakların laptop ise bütçen de varsa almanı öneririm. Şimdikin de satar mısın birine mi verirsin orası sana kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı