İ7-8700K İçin Performans Anakartı Tavsiyesi

Mesut Kaya

Kilopat
Daha fazla  
Sistemi digital audio workstation için kullanacağım. Ses işlemede tek çekirdek performansı çok önemli bu yüzden işlemci olarak İ7-8700K'yı sectim fakat anakart konusunda kafam karıştı. Fiyat konusunu filan dusunmedim araştırma yaptım biraz VRM muhabbetleri mosfetler filan bilmiyorum hangisi daha iyi ve stabil olur. MSI Anakartlarda bellek sorunu var diyorlar. Bu sisteme Z370 yongalı bir anakart gerekiyormuş fakat aynı yongalı Anakartlarda performans farkı fazla olmaz diyorlar. VRM bizim bildiğimiz herhalde transistörler kaliteli olması ve mosfetler çok olması gerekiyormuş. 3000 3200 3600 MHz frekansları arasinda 16 GB CL14 gecikmeli XMP destekli RAM alacağım. Sisteme 250 GB M2 SSD ve 1TB SSD (2X) ve 6(TB) HDD takacağım. 2K çift monitörü destekleyecek bir ekran kartı almam gerekecek. Öncelikle sistemi stabil şekilde götürebilecek bir anakarta ihtiyacım var önerilerinizi nedenleri ile bekliyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Z370 modellerinden bütçene uygun olanı al, performans farkı yok, B360 ve H310 Anakart alsan bile sadece işlemciyi OC edemezsin, diğer türlü bu Anakartlar arasında da OC dışında bir performans farkı yok, tabii K işlemciye OC destekli Z370 Anakart almak daha doğrudur.

Z370 modellerinden bütçene uygun olanı al, performans farkı yok, B360 ve H310 Anakart alsan bile sadece işlemciyi OC edemezsin, diğer türlü bu Anakartlar arasında da OC dışında bir performans farkı yok, tabii K işlemciye OC destekli Z370 Anakart almak daha doğrudur.
Oc içinde soruyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı