i7-9750H frekansı oyunlarda düşüyor

Marshal12

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle eskiden olmuyordu. 1 saat önce konu açmıştım fakat kimse mesaj yazmadı, sadece 1 kişi yazdı oda iade et dedi. Laptopu 1.5 yıldır kullanıyorum, iade etme seçeneğim yok. Oyunlarda frekans 2.20 GHz'lere 2.30 GHz'lere düşüyor, hem de düşük oyunlarda örneğin Roblox'da sıcaklık değerlerine bakıyorum 65 dereceyi geçmiyor. Isıdan olsa hadi neyse ancak ısıdanda olmuyor düşündüğüm kadarıyla. Acaba sebebi nedir? Servise gitti hiçbir donanımsal arızanın olmadığını söylediler ve işletim sistemini yeniden yükleyip genel bakımlarını yapmışlar. Acaba sebebi nedir? Şimdiden teşekkürler yardım edenlere.

Sistem özelliklerim:

Excalibur g770.

i7-9750H 2.60 GHz.
GTX 1650.
16 GB ddd4 2x8 2666 MHz RAM.
Windows 10 Home Single laungage.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam FPS de mi düşüyor? FPS'de bir sıkıntı yoksa bir sorun olacağını düşünmüyorum. Sistem ne kadar işlemci gerekiyorsa onu kullanır diye düşünüyorum. Güç seçeneklerinden Yüksek Performans moduna geçebilirsiniz.

Öncelikle eskiden olmuyordu. 1 saat önce konu açmıştım fakat kimse mesaj yazmadı, sadece 1 kişi yazdı oda iade et dedi. Laptopu 1.5 yıldır kullanıyorum, iade etme seçeneğim yok. Oyunlarda frekans 2.20 GHz'lere 2.30 GHz'lere düşüyor, hem de düşük oyunlarda örneğin Roblox'da sıcaklık değerlerine bakıyorum 65 dereceyi geçmiyor. Isıdan olsa hadi neyse ancak ısıdanda olmuyor düşündüğüm kadarıyla. Acaba sebebi nedir? Servise gitti hiçbir donanımsal arızanın olmadığını söylediler ve işletim sistemini yeniden yükleyip genel bakımlarını yapmışlar. Acaba sebebi nedir? Şimdiden teşekkürler yardım edenlere.

Sistem özelliklerim:

Excalibur g770.

i7-9750H 2.60 GHz.
GTX 1650.
16 GB ddd4 2x8 2666 MHz RAM.
Windows 10 Home Single laungage.
İsminiz yabancı değil. Sizinle kesinlikle konuşmuş olmalıyız. Muhtemelen dediklerimi yapmadınız. Bu sorun oldukça basit şekillerde halledilir. Sistem kronik Power Limit sorunlu değilse sorun olmaz.

Hocam FPS de mi düşüyor? FPS'de bir sıkıntı yoksa bir sorun olacağını düşünmüyorum. Sistem ne kadar işlemci gerekiyorsa onu kullanır diye düşünüyorum. Güç seçeneklerinden yüksek performans moduna geçebilirsiniz.

Cezam vardı pardon, evet FPS düşüşleri var ve güç seçeneklerinde yüksek performansda.

İsminiz yabancı değil. Sizinle kesinlikle konuşmuş olmalıyız. Muhtemelen dediklerimi yapmadınız. Bu sorun oldukça basit şekillerde halledilir. Sistem kronik Power limit sorunlu değilse sorun olmaz.

Hangi ayarlar?

İsminiz yabancı değil. Sizinle kesinlikle konuşmuş olmalıyız. Muhtemelen dediklerimi yapmadınız. Bu sorun oldukça basit şekillerde halledilir. Sistem kronik Power limit sorunlu değilse sorun olmaz.

ThrottleStop'da limits sekmesine baktığımda kırmızı edp other diye bir şey var hiç gitmiyor bu ne anlama geliyor?
Disable turoboyu açınca oradaki edp otherler sarıya dönüyor ancak disable Turbo kapadığım zaman kırmızıya dönüyor bir sorun var sanırım hem de büyük.

resim_2021-08-08_023123.png

Bu nasıl bilgisayar sabah kalktım açtım bilgisayarı bir de ne göreyim edp otherler sarıya dönmüş ve 4 GHz de oyun oynayabiliyorum maşallah bu nasıl bilgisayar böyle maşallah maşallah :D
Ama CPU hala boşta 71 derecelere geldi...

Son düzenleme:
Cezam vardı pardon, evet FPS düşüşleri var ve güç seçeneklerinde yüksek performansda.

Hangi ayarlar?

ThrottleStop'da limits sekmesine baktığımda kırmızı edp other diye bir şey var hiç gitmiyor bu ne anlama geliyor?
Disable turoboyu açınca oradaki edp otherler sarıya dönüyor ancak disable Turbo kapadığım zaman kırmızıya dönüyor bir sorun var sanırım hem de büyük.

Eki Görüntüle 1131301
Bu nasıl bilgisayar sabah kalktım açtım bilgisayarı bir de ne göreyim edp otherler sarıya dönmüş ve 4 GHz de oyun oynayabiliyorum maşallah bu nasıl bilgisayar böyle maşallah maşallah :D
Ama CPU hala boşta 71 derecelere geldi...
FIVR:
IccMax değerlerinizi maksimuma çıkartın. TPL:
Power Limit 4'ü 0 olacak şekilde ayarlayın. Sağdaki kutuya yazabilirsiniz.

Eğer 0 sorunu çözmezse 1023 yazın çözülür.

Apply'a basmayı unutmayın işlemlerinizde.

Turbo kapalıyken zaten EDP sorunu olması çok ama çok zor bir ihtimal.

ThrottleStop'u sistemde başlangıçta ayarları uygulaması için hep açmanızı öneriyorum.

Fıvr:
IccMax değerlerinizi maksimuma çıkartın. Tpl:
Power limit 4'ü 0 olacak şekilde ayarlayın. Sağdaki kutuya yazabilirsiniz.

Eğer 0 sorunu çözmezse 1023 yazın çözülür.

Apply'a basmayı unutmayın işlemlerinizde.

Turbo kapalıyken zaten edp sorunu olması çok ama çok zor bir ihtimal.

ThrottleStop'u sistemde başlangıçta ayarları uygulaması için hep açmanızı öneriyorum.

IccMax hangisi voltajdaki mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı